Visas aktualitātes Pilnā versija

Zemgales reģionā aizturēts autovadītājs par kukuļdošanu, šoreiz Dobeles novadā 2013. gada 17. septembris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka  vakar, 16.septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki Dobeles novadā, Annenieku pagastā aizturējuši 1964.gadā dzimušu Lietuvas pilsoni, kurš vadot transportlīdzekli pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols,  mēģinājis policijas darbiniekiem iedot 50 litus, pēc kā arī tika aizturēts.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1.daļas. “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Zemgales reģionā šogad aizturēti jau 45 autovadītāji par kukuļdošanu, no kopējā skaita Dobelē aizturēti jau  11 autovadītāji. Policija turpina strādāt pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv