Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija pēc iedzīvotāju lūgumiem ieviesusi 13 jaunas fotoradaru vietas 2012. gada 6. marts

Pēdējās fotoradaru atrašanās vietas, kas ieviestas pēc iedzīvotāju lūgumiem, ir divi fotoradaru punkti Rēzeknes ielā, par kuru nepieciešamību policiju informēja vairāki iedzīvotāji. Arī Rīgas domes Satiksmes departaments saņēma iesniegumu no Rēzeknes ielas iedzīvotāja par to, ka autovadītāji, braucot pa šo ielu posmā no Dārzciema ielas līdz Ilūkstes ielai, krietni pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu un neievēro ceļa zīmi ”Dzīvojamā zona”, kas norāda, ka atļautais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h. Tā rezultātā tiek radīti gājējiem un satiksmes drošībai bīstami apstākļi. Ņemot vērā minēto, iedzīvotājs lūdz veikt pastiprinātu Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontroli norādītajā ielas posmā. Nu Rēzeknes ielā ieviestas divas iespējamās fotoradaru atrašanās vietas - Rēzeknes ielā pie nama Nr. 13 un Rēzeknes ielā pie krustojuma ar Preiļu ielu.

Iespējamās fotoradaru atrašanās vietas var aplūkot VP mājas lapā (http://www.vp.gov.lv/?id=614&topid=614&said=615), taču policija vērš uzmanību, ka tur pieejamā karte jāuztver tikai kā informatīvs materiāls un jāatceras, ka Ceļu satiksmes noteikumi, tajā skaitā atļautais braukšanas ātrums, ir jāievēro jebkurā vietā.

VP atgādina, ka fotoradaru atrašanās vietu publicēšana kartē ir pašas policijas iniciatīva, labais nodoms informēt sabiedrību, to neregulē kādas normas, kas noteiktu, cik ilgā laikā kartē jāatzīmē jaunās radaru vietas. Protams, Valsts policijas darbinieki vienmēr cenšas ievietot kartē vietu operatīvi, pirms tajā reāli sācis darboties fotoradars, taču jāsaprot, ka pastāv arī cilvēciskais faktors un policijas resursi nav bezgalīgi, šis ir papildus darbs līdzās policijas tiešajiem pienākumiem.

Vēl tikai jāpiebilst, ka plašāku informāciju par fotoradaru tēmu var atrast Valsts policijas mājas lapā sadaļā ”Ceļu satiksme” (fotoradari). Tur pieejams informatīvais materiāls par fotoradariem, skaidrojoši video par to darbību un soda naudu sadali, dažādi statistikas dati, analīze, jau minētās kartes u.c. informācija.

Uzziņai:
Iedzīvotāju ieteiktās vietas, kas pārtapušas par fotoradaru atrašanās vietām:
Rīga, Ziepniekkalna iela (100 m aiz Padures ielas Nr. 12)
Rīga, Ziepniekkalna iela Nr. 12
Rīga, Kantora iela Nr. 81a
Rīga, Kantora iela Nr. 36a
Ķekavas novads, Ķekava, Gaismas iela pie nama Nr. 9
Ķekavas novads, Rāmava, Valsts 2. šķiras autoceļš (V2), pie mājas „Ceļmalītes”
Ķekavas novads, Katlakalns, Pļavniekkalna un Asteru ielu krustojumsĶekavas novads,
Katlakalns, Pļavniekkalna iela pie nama Nr. 62
Garkalnes novads, Berģi, Madaru un Upesciema ielu krustojums
Ķekavas novads, Baloži, Rīgas iela pie nama Nr. 8
Salacgrīvas novads, Lielupes pagasts, autoceļš Rīga – Baltezers - Igaunijas robeža (Ainaži) – 54,4. km.
Rīga, Rēzeknes iela pie krustojuma ar Preiļu ielu
Rīga, Rēzeknes iela pie nama Nr. 13

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv