Visas aktualitātes Pilnā versija

Valsts policijā aizvadīta Ēnu diena 2012. gada 16. februāris

Trešdien, 15.februārī, popularitāti ieguvusī Ēnu diena norisinājās vairākās Valsts policijas struktūrvienībās.

VP Kriminālistikas pārvaldē ēnu dienā jauniešiem bija iespēja uzzināt, kādi ir VP Kriminālistikas pārvaldē veicamo ekspertīžu veidi  un iespējas, kā arī praktiski būt klāt ekspertu darbā, klātienē iepazīt darba specifiku. Ēnas izrādīja interesi par iespējām apbūt eksperta specialitāti - kāda izglītība nepieciešama un kur šo profesiju var apgūt. Eksperti stāstīja par interesantākajiem viņu darba momentiem un kurioziem. Īpaši interesanti bija iepazīties ar  tieši šobrīd ekspertīzei iesniegtiem priekšmetiem un lietām, piemēram, grāmata, kurai vāku daļā veikti iegriezumi un paslēptas aizliegtas vielas, džemperis, kura vīles piesūcinātas ar narkotiskām vielām un ir pavisam stīvas, džinsu bikses, kurām pie rāvējslēdža vīlē paslēpta balta pulverveida viela.

Ēnu dienas ietvaros ēnotāji iepazinās arī Valsts policijas koledžas darba specifiku. Tika apmeklēts Kriminālistikas muzejs, Poligons, kurā varēja veikt daktiloskopiju, sporta komplekss un šaušanas auditorija.

Tāpat Ēnu diena aktīvi notika arī reģionālajās policijas pārvaldēs. Tā, piemēram, Latgalē viesojās 23 ēnas, bet Vidzemē 31. Par ēnošanas vietu  jaunieši bija izvēlējušies policijas iecirkņus un izteikuši vēlmi ēnot policijas darbiniekus, tā tuvāk iepazīstot policijas darba ikdienu, veicamos pienākumus un darba apstākļus.

Policijas darbinieki pauž neviltotu gandarījumu  par lielo interesi un izsaka cerību, ka vismaz daļa no jauniešiem pēc vairākiem gadiem noteikti atgriezīsies policijā - ne vairs ar mērķi ēnot citus, bet kā izglītoti, strādāt griboši un varoši policijas darbinieki. 

 

Paldies portālam www.tvnet.lv par fotogrāfijām no ēnošanas Kriminālistikas pārvaldē!