Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija Biķernieku trasē rīkos protektoru mērīšanas pasākumu 2012. gada 16. janvāris

Lai vērstu autovadītāju uzmanību uz to, cik būtiska ir braukšana ar laika apstākļiem atbilstošām riepām, kurām protektoru dziļums atbilst normatīvo aktu prasībām, rīt Biķernieku trasē Valsts policija sadarbībā ar ”Drošas Braukšanas Skolu” organizēs informatīvu pasākumu ar paraugdemonstrējumu elementiem.

Neatbilstošs riepu protektoru dziļums paaugstina ceļu satiksmes negadījumu risku, automobilim bremzējot apstāšanās ceļš kļūst garāks, jo nav nepieciešamās saķeres ar brauktuves virsmu, kā rezultātā var rasties sānslīde un citi apdraudējumi, kas tieši veicina negadījumu rašanos.

Valsts policija ir iegādājusies digitālas riepu protektoru dziļuma mērierīces un līdzās ikdienas darbam tagad varēs pārbaudīt arī protektoru dziļumu. Jaunās mērierīces atvieglos policijas darbu. Līdz šim policijai šādu mērierīču nebija un, ja radās aizdomas par neatbilstošu protektoru dziļumu, autovadītājam kopā ar policiju bija jādodas uz tuvāko CSDD nodaļu, lai izmērītu protektoru dziļumu. Nu to varēs izdarīt uz vietas.

Lai aktualizētu to, cik svarīgi ir braukt ar atbilstoša dziļuma riepu protektoriem, Valsts policija plašssaziņas līdzekļiem organizē informatīvu pasākumu ar paraugdemonstrējumiem. Pasākums notiks rīt, 17. janvārī, pulksten 13:00 Biķernieku trasē (ierašanās pa 8. vārtiem no Eizenšteina ielas puses). Tā laikā tiks demonstrētas jaunās riepu protektoru dziļuma mērīšanas ierīces un skaidrots, kā tās tiks pielietotas uz ceļiem. Tāpat aktualizēsim jautājumu par riskiem, kādi iespējami, ja riepu protektoru dziļums ir neatbilstošs. Valsts policijas sadarbības partneris ”Drošas Braukšanas Skola” demonstrēs braukšanu ar automobiļiem, kuriem ir uzstādītas dažāda tipa riepas (ziemas laika apstākļiem atbilstošas un neatbilstošas, riepas ar dažādiem protektoru dziļumiem), tādā veidā ilustrējot, cik svarīgi ir pārvietoties ar automobili, kura tehniskais stāvoklis atbilst ceļu satiksmes noteikumu prasībām.

Valsts policija atgādina, ka minimālais pieļaujamais vieglo automobiļu protektoru dziļums vasaras riepām ir 1,6 milimetri, savukārt, ziemas riepām – 4  milimetri. Ja riepu protektoru dziļums ir mazāks kā minimālais pieļaujamais, tas nozīmē, ka automašīnas tehniskais stāvoklis neatbilst ceļu satiksmes noteikumos prasītajam un rada apdraudējumu sev un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014