Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vairāk nekā 3000 skolēnu Liepāja apmeklē pasākumu ”Viena diena drošībai” 2011. gada 29. septembris

27. septembrī Liepājas Olimpiskajā centrā, sadarbojoties vairākām institūcijām, notika preventīvais pasākums 1. – 4. klašu skolēniem ”Viena diena drošībai”. Tā laikā katra iestāde iepazīstināja bērnus ar dažādiem riskiem, ar ko iespējams sastapties ikdienā un skaidroja, kā no tiem izvairīties, tāpat tika apskatīti arī vispārējās drošības jautājumi.  Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 3000 bērnu.

Valsts policijas darbinieki bērniem stāstīja, kas jāņem vērā, darbojoties interneta vidē, tāpat atgādināja, kādi drošības noteikumu jāievēro skolā, mājās, uz ielas un savstarpējās attiecībās ar vienaudžiem. Ar interesi bērni apskatīja motociklus un citus policijas trafarētos transportlīdzekļus. Notika arī ekipējuma un bruņojuma demonstrēšana un tuvcīņas paraugdemonstrējumi. Bērniem bija iespēja šaut arī ar elektronisko ieroci un sasveicināties ar Valsts policijas tēliem Bebru Bruno un Runci Rūdi.

Starp pasākuma organizētājiem bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Valsts robežsardzes Ventspils pārvalde, Latvijas gāze, Latvijas dzelzceļš, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Liepājas Pašvaldības policija, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija. Šis bija pilotprojekts šāda mēroga sadarbībai starp vairākām institūcijām, kas noritēja tāda paša nosaukuma projekta ”Viena diena drošībai” ietvaros.

Preventīvais pasākums izdevās veiksmīgi, pozitīvas atsauksmes saņemtas gan no organizētājiem, gan apmeklētājiem, tāpēc līdzīgi pasākumi tiek plānoti arī turpmāk.