Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ar kartēm rokās Valsts policijas ielā orientējas gan lieli, gan mazi 2011. gada 2. septembris

Vakar Zinību dienai veltītajā pasākumā Vērmanes dārzā no plkst. 15:00 līdz 18:00 darbojās dažādas tematiskās ielas, no kurām vienā bija izvietojusies arī Valsts policija. Lai gan sākotnēji virs norises vietas bija savilkušies drūmi mākoņi, lietum neizdevās aizskalot apmeklētāju interesi. Ar neviltotu prieku cilvēki steidzās iesaistīties Valsts policijas organizētajā spēlē, kurā, aktīvi piedaloties, dažādos kontrolpunktos varēja saņemt burtu zīmodziņus speciāli izveidotā kartē. Noslēgumā ikviens, kas bija savācis visas atzīmes, savienojot burtus, uzzināja, ka policija ir draugs, uz ko var paļauties sarežģītās situācijās, un tika pie policijas drauga pases.

Valsts policijas iela sākās ar radošajām darbnīcām, kurās mazie un ne tik mazie varēja pārbaudīt savas zināšanas par policijas darbu, kā arī zīmēt un krāsot. Turpat ikvienu mīļi sveica policijas tēli Bebrs Bruno un Runcis Rūdis, kuri bija vieni no populārākajiem fotografēšanās objektiem.

Liela interese apmeklētājiem bija par Kriminālistikas pārvaldes ekspertu piedāvātajām aktivitātēm. Pie viņiem no ģipša bija iespējams atliet savu apavu pēdu, kā arī vērot un piedalīties pirkstu nospiedumu meklēšanā un vizualizēšanā. Ne viens vien apmeklētājs ekspertu darbību sajūsmināti salīdzināja ar seriālā C.S.I. redzēto.

Speciālo uzdevumu bataljons apmeklētājus ik stundu pārsteidza ar iespaidīgiem paraugdemonstrējumiem, tāpat visi varēja apskatīt un piemērīt ekipējumu un nofotografēties kopā ar bataljona vīriem.

Valsts policijas kinoloģijas centra pārstāvji bija ieradušies ar jauniem suņiem – ikviens varēja tos noglaudīt, piedalīties to apmācības procesā un uzzināt interesējošas lietas par dienesta suņiem.

Tāpat šajā ielā varēja apskatīt policijas motociklus, bet pie satiksmes uzraudzības darbiniekiem bērni varēja mācīties satiksmes noteikumus, par to saņemot kārtējo zīmodziņu.

Tiem, kas savu nākotni vēlas saistīt ar policijas darbu, īpaši saistošs bija Valsts policijas koledžas stends, kurā varēja aprunāties ar kadetiem, skatīties filmu par koledžu un izmēģināt iemaņas šaušanā ar elektronisko ieroci.

Ne mazāk liela interese bija arī par netālu esošo policijas draugu ielu, kurā mitinājās velokurjera pārstāvji – ar savu informatīvo stendu un riteni, uz kura cilvēki varēja pārbaudīt savu ātrumu un spēku riteņbraukšanas izaicinājumā.

Pēc trīs aktīvi pavadītām stundām Valsts policijas ielu atstāja daudz smaidīgu seju ar sarkanām draugu pasēm rokās un solījās būt klāt arī nākamreiz, kad policijas darbinieki rādīs sava darba specifiku.

Te video, kā mums gāja: http://www.youtube.com/watch?v=XOqkIx-b-Mg

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014