Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Noslēgušās jau otrās Valsts policijas stratēģijas – simulācijas spēles jauniešiem narkotiku apkarošanas jomā 2010. gada 29. novembris

2010.gada 29.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Noslēgušās jau otrās Valsts policijas stratēģijas – simulācijas spēles jauniešiem narkotiku apkarošanas jomā  

No šā gada 25. līdz 27. novembrim Valsts policijas un Eiropas Komisijas (EK) projekta „Jaunieši pret narkotikām” ietvaros Saldus novada Šķēdes pagastā viesu namā „Juku dzirnavas” norisinājās stratēģijas – simulācijas spēles narkotiku apkarošanas jomā Kurzemes reģiona vidusskolēniem.

Kopumā Kurzemes reģiona spēlēs piedalījās septiņas komandas. Izvērtējot konkursam iesūtītās pieteikuma anketas un esejas, no vairāk nekā 30 Kurzemes reģiona skolām, dalībai spēlēs bija izvirzītas Liepājas Tūrisma un tekstila skolas, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, Priekules vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Sabiles vidusskolas, Saldus 2. vidusskolas un Saldus Profesionālā vidusskolas komandas.

Katra komanda pārstāvēja vienu no spēlēs iesaistītajām pusēm – policiju, slimnīcu, pašvaldību, žurnālistus, robežsardzi, skolu un NVO. Komandas izspēlēja 5 sešdesmit minūšu „spēles dienas”, kas noslēdzās ar 15 minūšu ilgiem žurnālistu (ziņu dienesta) raidījumiem. Spēles pamatā bija izstrādāts scenārijs un dalībnieku uzdevums bija atrisināt konkrētu problēmsituāciju, savas kompetences robežās meklējot piemērotākās problēmas risināšanas iespējas un metodes. Katrai komandai bija piesaistīts savas jomas eksperts, kurš vadīja komandas un deva padomus visas spēles laikā. Kā atzīst spēļu organizatori, tad visas komandas bija gatavojušās un spēļu laikā konkurence par uzvaru bija ļoti liela. Jaunieši tika vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, kā piemēram, savu izvirzīto komandas mērķu sasniegšana, atraktivitāte un spēja sadarboties.

Kurzemes reģiona simulācijas spēlēs uzvaru guva Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, kas spēlēs iejutās žurnālistu lomā. Komandas eksperte bija ilggadējā Vidzemes televīzijas žurnāliste un Radio Valmiera bijusī direktore Krista Tuča. Tāpat uzvaru izcīnīja arī Saldus Profesionālā vidusskola, kas pārstāvēja robežsardzi. Eksperts šai komandai bija Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes Kurzemes I kategorijas dienesta vecākais inspektors, virsleitnants Artis Bleidelis. Abas komandas pārstāvēs savu skolu simulācijas finālspēlē nākamajā mācību gadā, kur tiksies visu reģionu uzvarētāji.

Kā skaidro projekta vadītāja Zane Maskaļonoka „esam izvēlējušies simulācijas spēles kā centrālo projekta aktivitāti, jo tas ir efektīvs veids, kā jauniešiem interesantā veidā uzrunāt viņus par narkotiku lietošanas, izplatīšanas un apkarošanas jautājumiem. Jauniešiem ir iespēja kopīgi ar ekspertiem meklēt risinājumus narkotiku izplatības problēmai valstī. Papildus tā ir iespēja iepazīt savas nākotnes izvēlētās profesijas nianses, jo kopā ar skolēniem darbojas arī attiecīgo jomu eksperti.”

Spēļu uzdevums ir veicināt jauniešu stratēģiskās domāšanas attīstību, spēju neapjukt krīzes situācijās, prast pārliecināt par savu viedokli un stiprināt iemaņas strādāt komandā un sadarboties. Mūsdienu jaunieši ir aktīvi un domājoši, tādēļ svarīgi, ka projekts piedāvā iespēju pašiem izdomāt, argumentēt, piedalīties, izdzīvot ne vien pieņemt informāciju, kā kāds ir sagatavojis un vēlas pasniegt kā neapstrīdamu.

Septembra sākumā jau tika informēts par projekta ietvaros uzsākto sociālo kampaņu „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi”, kuras ietvaros izstrādāti televīzijas un radio klipi, vides reklāmas un plašas aktivitātes internetā. Stratēģijas – simulācijas spēles ir nākamā projekta aktivitāte, kas notiks visos Latvijas reģionos. Latgales, Zemgales un Rīgas reģionu spēles norisināsies 2011. gada pirmajā pusgadā, savukārt, kā jau minēts iepriekš, noslēdzošā finālspēle, kurā piedalīsies katra reģiona divas uzvarētājkomandas, paredzēta 2011. gada oktobrī.

Projekts “Jaunieši pret narkotikām” tika iesniegts Eiropas Komisijas programmai „Noziedzības profilakse un cīņa pret noziedzību”.  2009. gada jūlijā projekts uzvarēja konkursā, un tam piešķirts EK finansējums. Projekta kopējās izmaksas ir 599,946 euro, t.sk. EK finanšu palīdzība – 419,962 euro.

Valsts policijas sociālie partneri  projektā ir  Latvijas Atkarības psihologu asociācija.

Vairāk informācijas www.sargi-sevi.lv (būs pieejams arī video).

Bilžu galerija http://212.70.165.52/galerija/index.php?list=9

Sagatavoja:

Zane Maskaļonoka
Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
tel. 67075014 fakss 67075057
                                            

 

Ar finansiālu Eiropas Savienības  programmas „Noziedzības novēršana un apkarošana” atbalstu. Eiropas Komisijas Iekšlietu direktorāts. Šī publikācija atspoguļo vienīgi tās autora viedokli, un Eiropas Komisija  nevar būt atbildīga  par jebkādu  tās satura izmantošanu.