Visas aktualitātes Pilnā versija

Uzsākts kriminālprocess par apzinātu nepatiesu liecību sniegšanu 2010. gada 22. novembris

2010.gada 22.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Uzsākts kriminālprocess par apzinātu nepatiesu liecību sniegšanu

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Jelgavas iercirknī  tika saņemta informācija no 1946.gadā dzimušā vīrieša par to, ka Glūdas pagastā, stāvlaukumā no automašīnas VW Golf nozagta medību bise. Par minēto zādzības faktu tika uzsākts kriminālprocess.

       Veicot pirmstiesas izmeklēšanu tika noskaidrots, ka iesniedzējs policijai sniedzis nepatiesas liecības sakarā par medību bises zādzību.

              Pret vīrieti tagad uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 300.panta 2.daļas “Par apzinātu nepatiesu liecību sniegšanu”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

                   VP ZRP informē, ka par nepatiesu liecību sniegšanu persona saucama pie kriminālatbildības, ka ar tādām lietām nedrīkst jokot.

                    Pavisam nesen oktobrī 1991.gadā dzimušais jaunietis bija informējis policiju, ka uz Lielās ielas, divi vīrieši maskās, piedraudot ar nazi atņēma mobilo telefonu, savukārt izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka jaunietis sniedzis nepatiesas liecības.

                        Pret jaunieti tika uzsākts kriminālprocess.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472