Visas aktualitātes Pilnā versija

Ziņas no Vidzemes reģiona pārvaldes 2010. gada 17. novembris

2010.gada 17.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Ziņas no Vidzemes reģiona pārvaldes

Satraucoši notikumi vakar risinājušies Drabešu pagasta Ieriķos. Tur vakarā puspiecos pa šoseju Rīga – Veclaicene bez vecāku uzraudzības ar ritenīti pa ielas braucamo daļu pārvietojies trīsgadīgs puisēns, tādējādi apdraudot sevi un satiksmes drošību. Policija informāciju saņēma no kāda garāmbraucoša šofera, kurš nebija palicis vienaldzīgs pret mazuļa likteni un izsauca uz notikuma vietu policiju. Noskaidrots, ka zēns pa šoseju, kurā ikdienā ir ļoti dzīva satiksme, no savas mājas ceļgala bija nobraucis jau kilometru. Par mazuļa atrašanos uz ielas viens otru pa rācijām informējuši arī tālbraucēji šoferi.

Policija paņēmusi paskaidrojumus no šoferiem, kas apstājās ceļa malā un vismaz izrādīja interesi par bērnu, lietas materiāli nodoti Cēsu nepilngadīgo lietu dienesta inspektoriem, kuriem šodien par notikušo paskaidrojumus sniegs zēna vecāki un tad arī tiks lemts par atbildību. Zēns negadījumā nav iekļuvis un ir atdots vecākiem.

Tikai šoreiz vairāk gribētu griezties pie tiem, droši var teikt, vairāk kā simts garāmbraucošo mašīnu šoferiem un pasažieriem, kas, redzot notiekošo, vienaldzīgi pabrauca garām un laikā, kad strauji satumst, mazo zēnu atstāja likteņa varā. Kā atzīst Cēsu iecirkņa priekšnieks Jānis Goba, lai cik arī skarbi tas neskanētu - „Jābrīnās, ka bērns dzīvs palika un neizraisīja vai neiekļuva kādā ceļu satiksmes negadījumā....”

Tuvojas Valsts svētki, priekšā četras brīvdienas. Diemžēl policijā reģistrētā informācija liecina, ka šis laiks daudzās ģimenēs ne vienmēr tiek pavadīts, pilnvērtīgi svinot svētkus un atpūšoties kopā ar bērniem. Brīvdienas daudzi izmanto, lai lietotu ko stiprāku un šajās situācijās cietēji visbiežāk ir pats dārgākais, kas mums ir- tie ir bērni, kas bieži paliek nepieskatīti un neaprūpēti. Tāpēc policija atkārtoti griežas pie iedzīvotājiem nepalikt vienaldzīgiem- ja redzat vai esat liecinieki tam, ka kāda bērna dzīvība vai veselība ir apdraudēta, nekavējoties informēt sociālos dienestus un policiju.

Tāpat atgādinājums, pirms doties brīvdienās, parūpēties par sava īpašuma drošību. Vienojieties, ka kaimiņi pieskatīs jūsu māju vai dzīvokli jūsu prombūtnes laikā, neatstājiet neaizslēgtos šķūnīšos vai māju pagalmos vērtīgas mantas. Ja ievērojat māju kāpņu telpās, pagalmos vai uz balkoniem ko aizdomīgu, nekavējoties informēt policiju.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999