Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizvadītas kopīgās vajāšanas mācības Lietuvas un Latvijas policijas darbiniekiem 2010. gada 09. novembris

2010.gada 9.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Aizvadītas  kopīgās vajāšanas mācības Lietuvas un Latvijas policijas darbiniekiem

Jau informējām, ka no 3. līdz 5. novembrim Liepājas novadā notika kopīgās vajāšanas mācības Lietuvas un Latvijas policijas darbiniekiem.

Tās nepieciešamas, lai īstenotu projektā „Policijas pārrobežas sadarbības stiprināšanas kapacitāte Lietuvā, Latvijā un Polijā” paredzētās aktivitātes un to organizators ir Latvijas Valsts policija sadarbībā ar Lietuvas Policijas Departamentu .

Mācību ietvaros tika simulētas iespējamas situācijas, kuras prasa abu valstu policijas vienību sadarbību noteiktā  kārtībā, kādā Latvijas un  Lietuvas  policijas darbinieki  nodrošina aizdomās turēto personu pārrobežas vajāšanu un informācijas apriti.

4. novembrī mācību ietvaros VP Kurzemes reģiona pārvaldē, Liepājas policijas iecirknī tika saņemta informācija par laupīšanu, kura, iespējams, paveikta kādā spēļu zālē. Pēc šādas informācijas saņemšanas nekavējoties  tika organizēts policijas darbs, piesaistot nepieciešamos papildspēkus, nodrošinot informācijas apmaiņu, kā arī veicot tās procedūras, ko paredz Šengenas konvencijas 41. pants gadījumos, kad noziedznieka vajāšana nepieciešama, šķērsojot valsts robežu un iebraucot kaimiņvalsts – Lietuvas –  teritorijā.

Situācija tika imitēta maksimāli tuvu realitātei – ar iespējamām neprecizitātēm , saņemot sākotnējo informāciju  par notikušo, ar sakaru pārrāvumiem, turpinot sarunu ar informācijas sniedzēju un tml.

Pārrobežas vajāšanas laikā tika ievēroti visi nosacījumi, veiktas darbības likumā noteiktā kārtībā un  Palangā aizturēti bēgļi.

Savukārt 5. novembrī situācija pretēja – informāciju par noziedzīgu nodarījumu – ķīlnieku sagrābšanu – saņēma Palangas komisariāta dežūrdaļa. Attiecīgi noteiktā darbības tika veiktas no kaimiņu valsts policijas puses, iesaistot mūsu puses policijas darbiniekus.

Vērtējot mācību norisi, katra iesaistītā policijas darbinieka darbu viņa kompetences ietvaros, secināts, ka tās noritējušas veiksmīgi. Ir jāstrādā pie dažādu darbību precizitātes, spējas  pieņemt  lēmumus  nekavējoties, kā arī arvien jāpilnveido tehniskā puse, lai informācijas aprite un sadarbība šādās situācijās noritētu netraucēti.

Savukārt pierobežas iedzīvotājiem atgādinām, ka laiku pa laikam Latvijas pusē  iespējams redzēt Lietuvas Valsts policijas trafarētu automašīnu. Tas nenozīmē, ka  noticis kāds likumpārkāpums vai noziegums – sadarbības veicināšanai tiek veiktas  kopīgas patrulēšanas ar Lietuvas policijas darbiniekiem.

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Knīse
VP Kurzemes reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
t.63404604