Visas aktualitātes Pilnā versija

Valsts policija uzsāk akciju „Esi redzams” 2010. gada 4. novembris

2010.gada 4.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Valsts policija uzsāk akciju „Esi redzams”

Valsts policija, CSDD un Drošas braukšanas skola uzsāk akciju „Esi redzams”, kuras laikā iedzīvotājiem tiks dāvināti atstarotāji un skaidrota to lietošanas nepieciešamība.

Ņemot vērā, ka atstarotāju neizmantošanas dēļ diennakts tumšajā laikā cieš liels skaits ceļu satiksmes dalībnieku, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar reģiona pārvalžu Ceļu policijas darbiniekiem, CSDD un Drošas braukšanas skolas pārstāvjiem visā Latvija organizē drošības akciju „Esi redzams”, kuras mērķis ir akcentēt gaismas atstarojošo elementu lietošanas nepieciešamību.

Akcijas laikā gājējiem, kā arī velosipēdu vadītājiem, kuri diennakts tumšajā laikā pārvietosies bez atstarotājiem, tiks dāvināts atstarotājs un izskaidrota atstarotāju vai luktura izmantošanas nepieciešamība. Tāpat tiks pievērsta uzmanība gājējiem, kuri pārvietojas pa nepareizo brauktuves malu vai nomali.

Rudens tumšajos mēnešos gājējs, kurš ir arī autovadītājs ārpus transportlīdzekļa, droši var justies tikai apģērbā ar atstarotāju. Vienlaikus autovadītājiem pie stūres esot jāņem vērā, ka vēl aizvien pa ceļiem klīst tumši ļautiņi bez atstarotājiem.

70% avārijas kurās iesaistīti gājēji notiek tumsā vai krēslā.

Gada tumšākajos mēnešos (īpaši oktobrī, novembrī un decembrī) avārijas, kurās iesaistīti gājēji nav retums. Traģēdiju galvenie iemesli ir sekojoši:

•                     gājējam nav bijis atstarotājs vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem,

•                     gājējs pārvietojies nepareizi – pa nepareizo ceļa pusi vai pat pa ceļa vidu,

•                     autovadītājs nav laikus pamanījis gājēju,

•                     autovadītājs diennakts tumšajā laikā ir braucis par ātru vai bijis neuzmanīgs,     kā dēļ nav paguvis laikus nobremzēt.

2010. gada 10 mēnešos Latvijā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 701 un bojā gājuši 51 gajējs. No visiem ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušajiem 11 bija velosipēdisti, savukārt dažādas traumas guvuši 304 velosipēdistii.

„Atceries, gaismu atstarojošie elementi Tavā apģērbā un aksesuāros ļauj transportlīdzekļu vadītājiem Tevi laikus pamanīt uz ceļa”.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir laipni aicināti 4.novembrī pulksten 16:00, Stabu ielā 89, piedalīties akcijas atklāšanas reidā kopā ar Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja un Prevencijas pārvaldes darbiniekiem, Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Drošas braukšanas skolas pārstāvjiem.

Lai nodrošinātu nepieciešamo policijas ekipāžu daudzumu, pieteikties dalībai reidā lūgums līdz 4.novembra plkst. 12.00. Dalības apstiprinājumu sūtīt uz e-pastu aigars.berzins@vp.gov.lv.

Sagatavoja:

Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067