Visas aktualitātes Pilnā versija

Aizdomās par naudas izspiešanu grupā aizturētas četras personas 2010. gada 21. janvāris

 

2010.gada 21.janvārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Aizdomās par naudas izspiešanu grupā aizturētas četras personas

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbiniekiem sadarbībā ar pretterorisma vienības “Omega” darbiniekiem, izdevies aizturēt četras personas aizdomās par naudas izspiešanu grupā.

Šā gada 20.janvārī Rīgā un Ādažu novada Baltezerā policijas darbinieki operatīvo meklēšanas pasākumu kompleksa laikā, aizdomās par naudas  - Ls 20000 - izspiešanu organizētā grupā, aizturēja četrus, agrāk par smagiem un sevišķi smagiem līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem tiesātus, noziedzīgajās aprindās labi pazīstamu vīriešus – 1959.gadā dzimušo „O’, 1964.gadā dzimušo „V”, 1959.gadā dzimuši „E” un 1965.gadā dzimušo „M”.                                                                

Par augstāk minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 183. panta 2.daļas, t.i. par pieprasījumu bez tiesiska pamata atdot mantu vai tiesības uz mantu vai izdarīt kādas mantiska rakstura darbības, piedraudot ar vardarbību cietušajam vai viņa tuviniekiem, piedraudot izpaust apkaunojošas ziņas par cietušo vai viņa tuviniekiem, piedraudot iznīcināt viņu mantu vai radīt viņiem citu būtisku kaitējumu (izspiešana), ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību, ieročus vai sprāgstošas vielas, par ko paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem. 

Rīt 2010.gada 22.janvārī tiesā tiks lemts jautājums par drošības līdzekli aizturētajiem.  

VP GKrPP ONAP Turpina pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot citas aizturēto noziedzīgās darbības un saistību ar cietiem noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī citas ar minēto noziedzīgo nodarījumu saistītās personas. 


Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067