Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kopīgiem spēkiem - kopīgai drošībai! 2018. gada 29. novembris

2018.gada 22.-23.novembrī Moletai, Lietuvā notika Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas “SYNERGY FOR SECURITY” tematiskā sanāksme Latvijas un Lietuvas tiesībsargiem par nelegālo akcīzes preču pārvietošanas apkarošanas metodēm. Projekta partnerību veido tiesībsargājošās iestādes (Latvijas un Lietuvas policijas un robežsardzes dienesti) un pašvaldības (Krāslavas novada pašvaldība, Kārsavas novada pašvaldība Latvijā un Utenas, Zarasu un Ignalinas rajonu pašvaldības Lietuvā).

logo.png

Sanāksmi Valsts tiesu administrācijas mācību centrā Moletai atklāja Lietuvas Valsts robežsardzes Ignalinas pārvaldes priekšnieks Saulius Tamulevičius un Lietuvas Valsts policijas Utenas pārvaldes priekšnieks Vītautas Vaiškūnas.

Abu valstu tiesībsargi dalījās pieredzē un apmainījās idejām par risinājumiem civilās drošības un satiksmes drošības uzlabošanā Latvijas un Lietuvas austrumu pierobežas reģionos. Lietuvas Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenais izmeklētājs Broņislavs Pokobuts iepazīstināja sanāksmes dalībniekus ar Lietuvas Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta darbības rezultātiem. Viņš atzīmēja, ka šobrīd problemātiskākā situācija ir tieši uz robežas ar Baltkrieviju un mazāk uz robežas ar Krieviju. Tas visticamāk izskaidrojams ar cenu atšķirībām un izmaiņām Krievijā. Tāpat tika uzsvērts, ka vairāk cigarešu Lietuvā nokļūst no Latvijas un mazāk no Polijas. Procentuāli  26,9 % Lietuvā izņemtās cigaretes valstī nonāk tieši no Latvijas.

Par Latvijas puses pieredzi, metožu izmantošanu darbā un darbības rezultātiem informēja Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenais inspektors Artūrs Paukšts. Viņš prezentēja darbības praktiskos rezultātus - daudz videoierakstu un fotoattēlu par konstatētajiem cigarešu kontrabandas atklāšanas gadījumiem.

Lietuvas policijas Kriminālizmeklēšanas centra priekšnieks Robertas Šimulevičius izstāstīja par Lietuvas Republikas policijas Kriminālizmeklēšanas centra darbības pieredzi, labāko praksi, statistiskajiem datiem saistībā ar alkohola, tabakas izstrādājumu un degvielas nelegālo apriti. Robertas Šimulevičius uzsvēra īpašu nozīmi metodei “seko naudai”, kuru lieto nolūkā nodrošināt noziegumu izdarījušo personu nodarīto kaitējumu atlīdzināšanu un novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu turpmāko izmantošanu, kā arī legalizāciju.

Jau izveidojusies laba tradīcija tikšanās dalībniekus iepazīstināt ar uzņemošās pašvaldības ievērības cienīgām vietām. Tā arī šoreiz kultūras programmas ietvaros delegācija apmeklēja Etno-kosmoloģijas muzeju.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild LR Valsts Policija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas programmas LLI-082 “SYNERGY FOR SECURITY” projekts „Sinerģiskas drošības platformas izveide Austrumlatvijas un Lietuvas pierobežā”. Projekta kopējais budžets ir 580 236 eiro, t.sk. 85% (493200 eiro) ERAF līdzfinansējums, projekts tiek īstenots laikā no 2017.gada 17.maija līdz 2019.gada 16.maijam. Projektu līdzfinansē Latvijas-Lietuvas programma. Projekta Vadošais partneris ir LR Valsts policija.

Saistītās saites:

2014.-2020 Interreg Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas mājas lapa

www.latlit.eu/

Eiropas Savienības oficiālā mājas lapa: www.europa.eumoletai_1.jpg