Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nekļūsti par velozagļa upuri – pasargā savu braucamrīku! 2018. gada 8. maijs

Iestājoties siltākam laikam, aktivizējas velobraucēji, kuri ikdienas gaitās dodas, izmantojot savu uzticamo pārvietošanās līdzekli – velosipēdu. Taču nevajadzētu aizmirst, ka, sākoties aktīvai velosezonai, sāk uzdarboties arī velosipēdu zagļi, kuri izmanto iespēju nozagt noskatīto mantu. Aizvadītajā diennaktī vien valstī tika reģistrētas deviņas velosipēdu zādzības, no kurām septiņas – Rīgas reģionā. Tāpēc, lai vasaras sākums netiktu sagaidīts negatīvā gaisotnē un ar nepatīkamām emocijām, Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt piesardzīgiem un kārtīgi padomāt par sava velosipēda drošību.

Šī gada pirmajos četros mēnešos Valsts policija ir reģistrējusi 260 velosipēdu zādzības, pagājušā gada pirmajos četros mēnešos – 269, savukārt 2016. gadā tajā pašā laika posmā reģistrētas 342 velozādzības. Lai gan velosipēdu zādzību skaits ar katru gadu samazinās, nevajadzētu aizmirst par uzticamā braucamrīka drošību un veidiem, kā to pasargāt no garnadžiem.

Kā liecina policijas apkopotā informācija, velosipēdi visbiežāk tiek izzagti no iekštelpām – kāpņu telpām, garāžām, šķūņiem un balkoniem, kur tie bieži vien nav pieslēgti vai ir pieslēgti, izmantojot nekvalitatīvus drošības saslēgus. Šādos gadījumos garnadzim pietiek ar dažām minūtēm, lai pārkniebtu drošības trosi un dotos prom ar iegūto. Lai zaglis nevarētu tikt pie braucamrīka, Valsts policija aicina izmantot kvalitatīvus un drošus saslēgus, piemēram, U-veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas, grūti uzlaužamas un kuras ir sarežģīti pārkniebt vai pārzāģēt. Šādu saslēgu izmantošana apgrūtina velozagļa darbu, tādējādi ļaujot pamanīt zādzības mēģinājumu apkārtējiem iedzīvotājiem un ziņot par to policijai.

Atstājot velosipēdu velonovietnēs, vajadzētu pārliecināties par velonovietnes statīva drošību un to, vai pie tā iespējams pieslēgt riteni un rāmi. Tāpat jāpārliecinās, vai uz velosipēda bagāžnieka vai groziņā netiek atstātas vērtīgas mantas.

Ja nav iespēja velosipēdu novietot velonovietnē, Valsts policija aicina to pieslēgt videonovērošanas kameru tuvumā. Zādzības gadījumā policijai būs iespēja iegūt videonovērošanas kameru ierakstus, kas palīdzēs atrast iespējamo vainīgo personu.

Tāpat, iegādājoties velosipēdu, VP aicina to reģistrēt CSDD velosipēdu reģistrā, tādējādi nepieciešamības gadījumā policija varēs atrast konkrētā divriteņa likumīgo īpašnieku. Informācija par velosipēda reģistrāciju: https://www.csdd.lv/…/velosipeda-registracija-e-csdd-vai-mo…

Būsim piesardzīgi!