Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kinologu sacensībās tabakas izstrādājumu meklēšanā veiksmīgi startē policijas kinologs 2018. gada 3. maijs

No 24. līdz 27.aprīlim Rēzeknes novadā notika Starptautiskās sacensības kinologiem ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suņiem. Sacensībās veiksmīgi startēja VP Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas Zemgales grupas inspektors, virsleitnants Gints Vuškāns ar dienesta suni Darvinu.

G.Vuškāns disciplīnā “bagāžas pārmeklēšana” ieņēma 4.vietu, savukārt meklējot tabakas izstrādājumus transportlīdzeklī, tika iegūta otrā vieta.

Piedaloties trīs disciplīnās, individuālajā kopvērtējumā, G.Vuškāns ieguva 2.vietu ar 293 punktiem. Pirmo vietu ieguva VID Muitas pārvaldes komandas dalībnieks ar 338 punktiem, un trešo vietu ieguva dalībnieks no Polijas Muitas komandas ar 288 punktiem.

Sacensībās piedalījās komandas no Čehijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Moldāvijas, Polijas, Somijas un Ukrainas, kopā pulcējot 32 kinologus ar dienesta suņiem.

Gints Vuškāns dienesta pienākumus ikdienā veic Jēkabpils iecirknī, kā patruļdienesta inspektors. Darbā viņam palīdz uzticamie kolēģi Darvins un Drako.  Jāpiemin, ka uz šo brīdi Darvins ir vienīgais dienesta suns Valsts policijā, kurš ir apmācīts meklēt tabakas izstrādājumus, papildus tam Darvins spēj meklēt narkotiskās vielas un veikt personu aizturēšanu, un nodrošināt aizsardzību pret uzbrukumu.  Savukārt dienesta suns Drako ir labi pazīstams Valsts policijas struktūrvienībās, kā šaujamieroču, to munīcijas un sprāgstvielu meklētājs. Ar savu iespaidīgo svaru – 55 kg – viņš bez grūtībām veic bīstamu personu aizturēšanu.