Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Sarkandaugavā nekaunīgs puisis nolaupa telefonu un pieprasa izpirkuma maksu 2018. gada 25. aprīlis

16. aprīlī Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknī tika saņemts iesniegums no nepilngadīga jaunieša vecākiem par laupīšanu. Kāds puisis iesitis cietušajam jaunietim pa vēderu un nolaupījis telefonu.

Likumsargi noskaidroja, ka todien ap astoņiem vakarā Sarkandaugavā cietušais jaunietis kopā ar saviem draugiem pastaigājies. Pie viņiem pienākusi cita kompānija divu cilvēku sastāvā un jaunieši sākuši savāstarpā sarunāties. Pēkšņi viens no puišiem, kurš cietušajam nebija pazīstams, iesitis viņam pa vēderu, atņēmis telefonu un pieprasījis atlīdzību 20 eiro apmērā, citādāk iegūto ieķīlās lombardā vai pārdos kādam citam. Cietušais kopā ar iespējamā vainīgā draugu devies uz mājām, lai paņemtu noteikto atlīdzības summu, taču cietušā jaunieša vecāki atteikuši un nekavējoties par notikušo ziņojuši policijai.

Veicot izmeklēšanas darbības, Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti noskaidroja aizdomās turētās personas identitāti un vakar, 24. aprīlī, sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām viņu aizturēja.

2000. gadā dzimušais aizdomās turētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par zādzībām un narkotisko vielu lietošanu.

Diemžēl likumsargiem nav izdevies atgūt nozagto telefonu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētais jaunietis šobrīd atrodas izolatorā.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)