Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Apcietināti ļaundari, kuri pie viesnīcas ārdurvīm aplaupīja sievieti 2018. gada 14. februāris

Naktī no 11. uz 12. februāri Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa likumsargi saņēma informāciju no sievietes, kura tikko kā esot aplaupīta.

Ierodoties notikuma vietā, policisti noskaidroja, ka cietusī devusies uz viesnīcu, kas atrodas Rīgas centra rajonā. Pie viesnīcas ārdurvīm viņa piestājusi, lai ieskatītos savā somiņā. 
Sievietei piegājis klāt vīrietis, kurš paķēris viņu pie kakla un noguldījis zemē. Pēkšņi noziegumā iesaistījies vēl kāds vīrietis, kurš sievietei atņēmis somiņu. Pēc kārotās somiņas iegūšanas abi ļaundari aizskrējuši prom.

Nekavējoties uzsākot izmeklēšanu, likumsargi pārbaudīja viesnīcas tuvumā esošo video kameru ierakstus. Kādā no video kameru ierakstiem policisti pamanīja abus nozieguma izdarītājus. Operatīvu darbību rezultātā ļaundari tika atrasti un aizturēti.

Aizturēšanas brīdī pie viena no viņiem tika atrasta aplaupītās sievietes pase un mobilais telefons. Otrs vīrietis norādījis uz vietu, kur aizmesta cietušās somiņa.

1978. gadā un 1998. gadā dzimušie aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas – par laupīšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

13. februārī abiem aizturētajiem tika piespriests drošības līdzeklis apcietinājums.

(Ilustratīvs attēls).