Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas Ziemeļu iecirkņa likumsargi Berģos un Vecmīlgrāvī atsavinājuši vairāk nekā 106 tūkstošus nelegālo cigarešu. 2018. gada 2. februāris

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas likumsargi Vecmīlgrāvī un Berģos atsavinājuši kopumā 106 180 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

23. janvārī policisti patrulēšanas laikā pamanīja pa Vecmīlgrāvi pārvietojamies aizdomīgu automašīnu, kas bija ļoti netīra un ar nesaskatāmu numurzīmi. Policistiem jau iepriekš bija informācija, ka, iespējams, mašīnā varētu atrasties nelegālās preces. Likumsargi spēkratu apturēja un aizdomas apstiprinājās – automašīnas salons bija piekrāmēts ar nelegālajām cigaretēm. Kopumā tika atsavināti 24 000 “Premjer” cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Policisti administratīvā kārtā aizturēja 1969. gadā dzimušo automašīnas vadītāju, kurš iepriekš nav sodīts. Vīrietis paskaidroja, ka cigaretes iegādājies personīgai lietošanai. 
Tāpat policisti bija saņēmuši informāciju, ka Vecmīlgrāvī, bijušā bērnudārza telpās, kur šobrīd dzīvo strādnieki, tiek tirgotas nelegālās akcīzes preces. 24. janvārī policisti ieradās notikuma vietā, kur atrada un atsavināja kopumā 6 800 “NZ Gold”, “Camel”, “Premjer” un “Route 66” cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, kā arī bez jebkādu valstu akcīzes markām. Par cigarešu uzglabāšanu tika aizturēts 1966. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš vairākas reizes saukts pie administratīvās atbildības par šādiem pārkāpumiem.

Rīgas Ziemeļu iecirknī bija saņemta informācija arī par to, ka kādas privātmājas teritorijā Berģos notiek nelikumīgas darbības saistībā ar nelegālo akcīzes preču apriti. 26. janvārī, ieguvuši atļauju veikt teritorijas apskati, likumsargi ieradās šajā adresē. 
Rezultātā dažādās vietās privātmājā tika atrasts un atsavināts 75 380 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas, Kazahstānas Republikas, Krievijas Federācijas un Ukrainas Republikas akcīzes markām un bez jebkādu valstu akcīzes markām. Privātmājā atradās visdažādākās cigaretes – “NZ Safari”, “Kiss”, “Winston”, “L&M”, “Marlboro” un citas. Par cigarešu glabāšanu tika aizturēts 1958. gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš nav sodīts.

Visos minētajos gadījumos pret cigarešu glabātajiem ir uzsāktas administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta – par akcīzes preču iegādes, realizācijas un uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādiem pārkāpumiem uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Policija ir nosūtījusi Valsts ieņēmumu dienestam pieprasījumu aprēķināt tautsaimniecībai nodarīto zaudējumu apmēru saistībā ar atsavinātajām cigaretēm Berģos. Pēc zaudējuma aprēķināšanas tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.