Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Zemgales priekšpilsētā konstatējām dzīvoklī ierīkotu nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu 2017. gada 27. decembris

Realizējot saņemto informāciju par nelegālo akcīzes preču uzglabāšanu, 21. decembrī Baložu iecirkņa policisti kopā ar Speciālo uzdevumu bataljonu ieradās dzīvoklī Rīgā, Zemgales priekšpilsētā, lai veiktu sankcionēto kratīšanu.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī atrodas pudeles ar nelegālo alkoholu, kopumā – 16 litri nelegālā alkohola. Tāpat tika konstatēti 80 litri nelegālās dīzeļdegvielas, kā arī 1200 cigarešu ar Ukrainas akcīzes markām un bez jebkādas valsts akcīzes markām.

Nelegālās preces tika atsavinātas un nodotas ekspertīzes veikšanai.

Turpat dzīvoklī aizdomās par šo preču uzglabāšanu tika aizturēts 1973. gadā dzimis vīrietis un 1960. gadā dzimusi sieviete. Šīs personas iepriekš policijas redzeslokā nav nonākušas.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā dzīvoklī bijusi ierīkota nelegālā alkohola tirdzniecības vieta.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.1 panta pirmās daļas - par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aicinām iedzīvotājus aktīvi ziņot par nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietām. Atgādinām, ka nelegālo akcīzes preču, kā arī narkotiku glabāšanas un tirgošanas vietas var ātri un ērti atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē. Karte pieejama šeit: 
http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.