Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Brīvdienās notikuši vairāki negadījumi, kuros iesaistīti meža dzīvnieki; būtiski atcerēties arī par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli 2017. gada 23. oktobris

Iestājoties rudenīgajam un tumšajam laikam uz Latvijas ceļiem strauji pieaudzis ceļus satiksmes negadījumu skaits, kuros notikusi sadursme ar meža dzīvnieku. Pagājušajā nedēļas nogalē vien jau notikušas piecas šādas sadursmes. Jāpiebilst, ka negadījumi notikuši agrā rīta stundā vai vakarā, kad jau sācis krēslot un satumst.

Piedaloties ceļu satiksmē nepietiekamas redzamības apstākļos ļoti svarīgi ir parūpēties par sava transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, proti, autovadītājiem nepieciešams pārbaudīt un noregulēt sava transportlīdzekļa gaismas lukturu starus, tā, lai tie būtu atbilstoši tehniskā stāvokļa prasībām. Tāpat būtiski pārbaudīt logu tīrītāju slotiņas, lai arī tās būtu tehniskā kārtībā. 
Lai brauktuve būtu pārredzama un laikus būtu iespējams pamanīt dzīvniekus arī lietus vai snigšanas laikā, šiem tehniskajiem līdzekļiem ir ļoti liela nozīme. Tāpat, lai izvairītos no šādām sadursmēm, autovadītājiem jāievēro arī attiecīgās ceļa zīmes, kā arī, ja ceļmalā pamanīti dzīvnieki, jāsamazina braukšanas ātrums.

Autovadītājiem jārēķinās arī ar to, ka meža dzīvnieki (aļņi, brieži, stirnas) īpaši vēlā rudenī mēdz pārvietoties lielos baros, tādēļ šoferiem jārēķinās, ka, ja ceļam tuvojas vai iet pāri viens no šiem meža dzīvniekiem, ļoti iespējams, ka tam sekos vēl divi, trīs vai vairāki dzīvnieki.

Valsts policijas statistika liecina, ka 2016.gadā no 1.janvāra līdz 22.oktobrim fiksēti 329 negadījumi, savukārt šogad tādā pašā laika periodā – 433 negadījumi, kuros notikusi sadursme ar dzīvnieku. Pēc apkopotajiem datiem nākas secināt, ka negadījumu skaits ir krietni audzis – šogad par 104 negadījumiem vairāk nekā pērn tādā pašā laika posmā. Tādēļ aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un modriem uz ceļa!

Atgādinām, ka gadījumā, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts meža dzīvnieks, autovadītājam par to obligāti jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Pēcāk likumsargi par to informēs Valsts meža dienestu, kurš tad arī attiecīgi lemj par to, ko darīt ar notriekto dzīvnieku.