Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Diennakts laikā Latgales reģionā notika divas ogotāju glābšanas operācijas 2017. gada 19. oktobris

17.oktobra vakarā Valsts policijas Balvu iecirknis saņēma informāciju no kādas iedzīvotajās, ka Rugāju novada Lazdukalna pagastā, mežā ir apmaldījies 1966.gadā dzimušais vīrietis, kurš kopā ar paziņām bija aizbraucis ogot. Likumsargi nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, lai kopā ar VUGD uzsāktu nepieciešamos meklēšanas pasākumus. Diemžēl uz speciālo skaņas signālu vīrietim nav izdevies iziet no meža, turklāt dienestu darbu apgrūtināja tas, ka ātri bija palicis tumšs un vīrietis bija iestrēdzis uz nelielas saliņas purva vidū.
Kā atzīmē Balvu iecirkņa likumsargi, īpaši grūti ir meklēt cilvēkus, kas apmaldījušies purvos, jo tiem nav iespējams piekļūt ar parastām automašīnām un diennakts tumšajā laikā purvos ir bīstami pārvietoties arī kājām. Tieši šādos gadījumos īr ļoti svarīga cieša dienestu sadarbība, lai maksimāli ātri un efektīvi izmantojot katram pieejamos resursus izglābtu pazudušo cilvēku. Šoreiz vīrieša glābšanai tika piesaistīts arī Valsts robežsardzes helihopters un Nacionālo bruņoto spēku Zemessargi. Dienestu darbinieki saliedēti strādājuši visu nakti un pulksten piecos no rīta vīrietis tika izvests no meža.
Līdzīga situāciju notika arī Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, kur vakar vakarā purvainā mežā bija apmaldījusies 1938.gadā dzimusi sieviete. Arī šoreiz policisti sadarbībā ar VUGD, ka arī piesaistot Valsts robežsardzes helihopteru operatīvi noskaidroja sievietes atrašanās vietu un nodeva viņu mediķiem, veselības stāvokļa pārbaudei.
Abi šie notikumi ir ar laimīgām beigām, jo gan vīrietis gan sieviete sveiki un veseli atgriezās mājās, taču šogad jau ir reģistrēti vairāki gadījumi, kad cilvēki ir gājuši bojā noslīkstot mežā pārplūdušajās ūdenskrātuvēs, vai apmaldoties nespēja patstāvīgi atgriezties no purvainām teritorijām.
Valsts policija atgādina, ka pēdējā laikā, meteoroloģisko apstākļu dēļ, daudzās ūdenskrātuvēs, tajā skaitā arī purvos, ir palielinājies ūdens līmenis. Tāpēc dodoties mežā ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Pirms doties mežā, bez naža un groziņa, kur salikt savāktos meža labumus, neaizmirstiet padomāt arī par savu drošību!
- Pabrīdiniet līdzcilvēkus par savu prombūtni un atgriešanās laiku.
- Pēc mobilā tālruņa iespējams noskaidrot aptuveno pazudušā atrašanās vietu, tāpēc dodoties mežā obligāti paņemiet līdzi uzlādētu telefonu saziņai, kā arī vēlams lejuplādēt aplikāciju “Mana drošība”, ja nu gadās apmaldīties un nepieciešams nosūtīt savas koordinātas operatīvajiem dienestiem. Tāpat telefonu nepieciešamības gadījumā varēs izmantot arī kā gaismas signālu, piemēram mājot ar ieslēgto “lukturīti”, lai glābējiem būtu vieglāk Jūs atrast.
(ilustratīvs attēls: pixabay.com)