Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgā sevišķi nekaunīgi laupītāji par upuriem izraugās pusaudžus un tiek notverti 2017. gada 7. augusts

Piektdien, 4. augustā, pulksten 16.30 pie 2001. gadā dzimuša puiša, kurš tobrīd stāvējis sabiedriskā transporta pieturā Rīgā, Centrāltirgus ielā, pienākuši divi nepazīstami vīrieši un piedāvājuši viņam iegādāties smaržas. Puisis atteicis, ka viņam neesot naudas. Pēc kā vīrieši ar varu puiša somā ielikuši pudelīti ar smaržām un pieprasījuši par tām samaksāt. Jaunietis izrādījis vēlmi smaržas atdot atpakaļ, taču ļaundari viņu satvēruši aiz rokām un kādu brīdi nav laiduši vaļā. Kad puisis ticis palaists vaļā, viņš pamanījis, ka no viņa rokas ir noņemts pulkstenis.

Cietušais lūdzis atdot pulksteni, taču pēkšņi viens no ļaundariem no kabatas izvilcis nazi. Ar to piedraudot, viņš piedāvājis apmainīt nolaupīto pulksteni pret mobilo telefonu. Šādam piedāvājumam jaunietis nav piekritis. Pēc tam ļaundari piedāvājuši kāpt viņu automašīnā, lai atrisinātu strīdu. Sajūtot briesmas savai dzīvībai un veselībai, puisis no šī piedāvājuma atteicies, bet ļaundari devušies prom.

Pēc notikušā cietušais ieradās policijas iecirknī un uzrakstīja iesniegumu par laupīšanu. Pēc tam, kad puisis bija izgājis no iecirkņa, viņš uz ielas atkal pamanīja abus ļaundarus un paziņoja likumsargiem par viņu atrašanās vietu. Notikuma vietā ieradās Rīgas Latgales iecirkņa patruļpolicisti, kuri aizdomās turētos 1991. un 1972. gadā dzimušos vīriešus aizturēja un nogādāja policijas iecirknī.

Šajā pašā dienā Valsts policija saņēma informāciju, ka dažas dienas iepriekš, 1. augustā, Rīgā, Stacijas laukumā, pulksten 7.40 noticis noziegums pret vēl vienu 2001. gadā dzimušu jaunieti. Policisti ieguva informāciju, kas apliecina, ka šo noziegumu, iespējams, izdarījis jau aizturētais vīrietis, kurš dzimis 1972. gadā. Proti, viņš uz ielas pienācis pie jaunieša un palūdzis naudu. Kad jaunietis iežēlojies un iedevis svešiniekam 50 centus, vīrietis no viņa maka pagrābis desmit eiro un aizbēdzis.

Saistībā ar 4. augustā izdarīto noziegumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par 1. augustā izdarīto noziegumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jāpiemin, ka 1991. gadā dzimušais aizdomās turētais jau iepriekš četras reizes sodīts par laupīšanām, savukārt viņa līdzdalībnieks vienu reizi sodīts par laupīšanu un vēl vienu reizi par narkotiku lietošanu.

1991. gadā dzimušajam aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība. Savukārt viņa līdzdalībnieks šobrīd atrodas izolatorā un rīt tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu šai personai.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)