Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija nogādā drošībā ilgstoši vienus pašus atstātus trīs mazus bērnus 2017. gada 28. jūlijs

     Šonedēļ Valsts policija saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu Pļavniekos, kur vieni ilgstoši bija atstāti trīs bērni – vienu, četrus un septiņus gadus veci. Lai netiktu apdraudēta bērnu dzīvība un veselība, policisti viņus nogādāja sociālās aprūpes namā. Saistībā ar notikušo Valsts policija ir uzsākusi administratīvo lietvedību par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu.

     Trešdien, 26. jūlijā, pulksten 20.43 saņēma informāciju par to, ka Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, kādā dzīvoklī atrodas trīs mazi bez vecāku uzraudzības atstāti bērni.

     Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti nekavējoties devās uz norādīto adresi, kur sastapa trīs mazus bērnus – vienu gadu un sešus mēnešus vecu meitenīti un četrus un septiņus gadus vecus puikas. Vecākais dēls paskaidroja, ka vecāki jau sen nav mājās un nezina, kur viņi devušies. Policisti izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, lai pārbaudītu bērnu veselības stāvokli. Tobrīd dzīvoklī atgriezās arī vecāki. Viņi apgalvoja, ka bērnus esot atstājuši ar auklīti, bet paši uz neilgu laiku izbraukuši darīšanās. Tiesa gan, pārbaudot faktus, policisti šim apgalvojumam neguva apstiprinājumu.

     Ņemot vērā, ka vecāki neatradās alkohola un citu apreibinošo vielu reibumā, dzīvoklī valdīja dzīvošanai piemēroti apstākļi, bērniem netika konstatētas veselības problēmas un vecāki norādīja, ka tikuši pildīti vecāku pienākumi, tika pieņemts lēmums uzreiz bērnus no ģimenes neiznemt. Taču tika uzsākta administratīvā lietvedība un nolemts pēc dažām stundām vēlreiz negaidīti atgriezties dzīvoklī, lai pārbaudītu apstākļus.

     Ap pulksten 22.30 policisti bez iepriekšēja brīdinājuma atgriezās dzīvoklī.  Durvis atvēra četrus gadus vecais puika. Viņš norādīja, ka vecāki vannasistabā mazgājoties. Policisti nojauta, ka bērns nestāsta taisnību, tāpēc devās dzīvoklī. Diemžēl, likumsargu nelāgā nojauta apstiprinājās. Bērni atkal dzīvoklī bija pamesti vieni. Vecāki neatbildēja uz telefona zvaniem. Tobrīd meitenīte un vecākais puika gulēja, bet četrgadnieks viens pats spēlējās.

     Ņemot vērā, ka tik maziem bērniem ir bīstami atrasties bez pieaugušo uzraudzības, policisti viņus nogādāja sociālās aprūpes centrā.

     Uz dzīvoklī atstāto paziņojumu, ka bērni ir izņemti un aicinājumu nekavējoties sazināties ar policiju, vecāki vēl piektdienas rītā nebija atsaukušies.

     Jāpiemin, ka bērna tēvs iepriekš nonācis policijas redzeslokā par zādzībām.

     Saistībā ar notikušo Valsts policija ir uzsākusi administratīvo lietvedību pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173. panta – par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu.

     Rīgas bāriņtiesa ar vienpersonisko lēmumu ir pārtraukusi aizgādības tiesības vecākiem. Šobrīd tiek apkopota visa nepieciešamā informācija, lai ne vēlāk kā 15 dienu laikā bāriņtiesas sēdē koleģiāli izlemtu, vai vecākiem ir atjaunojamas aizgādības tiesības vai bērniem jānodrošina ārpusģimenes aprūpe.

 

 

 

Sagatavoja:

Gita Gžibovska

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Tālr. 67075264, 27878155

gita.gzibovska@vp.gov.lv