Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Gada pirmajos sešos mēnešos Rīgas Centrāltirgū izņemts vairāk nekā 300000 nelegālo cigarešu un 400 litru alkohola 2017. gada 6. jūlijs

No 2017. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Valsts policija, ik dienu veicot profilaktiskos pasākumus Rīgas Centrāltirgū, kopumā atsavinājusi vairāk nekā 300 000 nelegālo cigarešu un vairāk nekā 400 litru alkohola. Nelegālo preču pārdevēji parasti tirgū neuzglabā šīs preces lielā daudzumā vienviet, taču policisti ir noskaidrojuši arī vietas un transportlīdzekļus, kuri tiek izmantoti šo preču uzglabāšanai. Aicinām iedzīvotājus ziņot par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām, zvanot pa tālruni 110, vēršoties tuvākajā iecirknī vai izmantojot Iekšlietu ministrijas interaktīvo “točku” karti: www.ic.iem.gov.lv/gis2/ .

Kopš 2016. gada otrajā pusē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē tika izveidota speciālā grupa nelegālo akcīzes preču apkarošanai Rīgas Centrāltirgū, policisti šajā teritorijā preventīvus reidus veic ik dienu. Proti, gan darbadienās, gan nedēļas nogalēs, gan svētku dienās saskaņā plānu pastiprināti tiek pārbaudītas personas un vietas, kur visvairāk tiek izdarīti pārkāpumi akcīzes preču jomā. Šo pārkāpumu apkarošanas jomā Valsts policija sadarbojas ar Rīgas pašvaldības policiju un Rīgas Centrāltirgus administrāciju.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde un Rīgas iecirkņi Centrāltirgus teritorijā ir atsavinājuši vairāk nekā 300 000 cigarešu un 400 litru alkohola bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Tāpat noskaidrotas vietas un transportlīdzekļi, kuri tiek izmantoti nelikumīgo akcīzes preču uzglabāšanai un piegādei vairumā, jo Rīgas Centrāltirgus teritorijā parasti tiek uzglabātas nelegālās akcīzes preces vien tādā daudzumā, lai tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas varētu sodīt tikai pēc Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa pantiem, nevis pēc Krimināllikumā noteiktās atbildības.

Jāatzīst, ka nelegālo akcīzes preču aprite Rīgas Centrāltirgū aizvien ir aktuāla problēma, jo tirgoņi kļūst arvien uzmanīgāki un, par spīti policijas klātbūtnei, cenšas šīs preces pārdot slepus. Lai efektīvāk apkarotu nelegālo akcīzes preču tirdzniecību, ļoti svarīga ir sabiedrības iesaistīšanās.

Aicinām iedzīvotājus aktīvi ziņot par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām. Informēt policiju iespējams pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā iecirknī. Tāpat nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā “točku” kartē: 
www.ic.iem.gov.lv/gis2/ .

#Atkrāpies!

#atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.