Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Āgenskalnā, Torņakalnā, Ziepniekkalnā un Zolitūdē veicām profilaktiskos pasākumos ielu noziedzības apkarošanai 2017. gada 15. jūnijs

Naktī no 13. uz 14. jūniju Rīgas Zemgales iecirkņa policisti savā apkalpojamā teritorijā - Āgenskalnā, Torņakalnā, Ziepniekkalnā un Zolitūdē, rīkoja profilaktiskos pasākumus ar mērķi apkarot ielu noziedzību. Šo pasākumu laikā likumsargi pievērsa pastiprinātu uzmanību zādzību, laupīšanu, narkotisko vielu, kā arī nelegālu akcīzes preču aprites apkarošanai un citiem noziegumiem.

No pulksten 21.00 līdz 02.00 policisti pārbaudīja 62 personas.

Likumsargi atpazina un aizturēja 1985. gadā dzimušu vīrieti, kurš bija meklēšanā par izvairīšanos no tiesas piespriesta sešus mēnešus ilga cietumsoda par iepriekš izdarītu zādzību.

Tāpat policisti vienai personai sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu. Vēl vienai personai tika sastādīts protokols par dzīvesvietas nedeklarēšanu.

Reida laikā policisti arī apsekoja kādu Torņakalna namu, kas iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā kā nelegālā alkohola un cigarešu tirdzniecības vieta. Šeit policisti sastapa 1974. gadā dzimušu vīrieti un 1985. gadā dzimušu vīrieti, kuri iepriekš sodīti par pārkāpumiem akcīzes preču aprites jomā. Šoreiz policisti no minētās sievietes atsavināja 14 litrus nelegālā alkohola. Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170./2 panta - par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 350 līdz 700 eiro. Savukārt no vīrieša tika atsavinātas 400 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Par šo pārkāpumu uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta – par akcīzes preču iegādes, realizācijas un izglabāšanas uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu, par ko fiziskajām personām piemēro naudas sodu no 70 līdz 700 eiro.

Šoreiz netika konstatēta neviena narkotisko un psihotropo vielu reibumā esoša persona.

Šādi pasākumi ielu noziedzības apkarošanai dažādos Rīgas mikrorajonos tiek rīkoti regulāri un tiks rīkoti arī turpmāk.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)