Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Koncerta laikā vīrietim apstājas elpošana un viņš zaudē samaņu; policisti sekmīgi sniedz pirmo medicīnisko palīdzību 2017. gada 09. jūnijs

26. maijā ap pulksten 21.25, Rīgā, Lucavsalā, koncerta “Bi-2” laikā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes policisti no garāmgājēja saņēma informāciju, ka kādam koncerta apmeklētājam ir pasliktinājies veselības stāvoklis. Kad policisti ieradās norādītajā vietā, apsardzes darbinieki minēto 35 gadus veco vīrieti nesa uz teritorijas izejas pusi. Vīrietim bija asas sāpes un grūtības elpot. Jāpiemin, ka alkohola smaka no viņa jūtama nebija. Vīrietis tika noguldīts uz zemes un izsaukta medicīniskā palīdzība.

Tobrīd vīrieša veselības stāvoklis kļuva kritisks - viņam apstājās elpošana un viņš zaudēja samaņu.

Valsts policijas un Rīgas pašvaldības policijas likumsargi nekavējoties reaģēja uz situācijas saasināšanos un publiskajā vietā sniedza vīrietim pirmo medicīnisko palīdzību, veicot sirds masāžu un elpināšanu. Par laimi, pēc saņemtās palīdzības vīrietis atsāka elpot. Policisti vīrieti noguldīja sānu guļā, nepārtraukti novērojot un pārbaudot elpošanu, līdz brīdim, kamēr notikuma vietā ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Šis ir viens no gadījumiem, kas pierāda, cik būtiska ir savstarpējā sadarbība, ātra reaģēšana un spēja uzņemties iniciatīvu krīzes situācijās, ar kādām policisti savā darbā saskaras ļoti bieži.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)