Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vīrieši iekāro velosipēdus un kosmētikas somiņu, veicot izmeklēšanu, atklājam citus izdarītos noziegumus 2017. gada 19. maijs

30.aprīlī Valsts policija saņēma informāciju par iepriekšējā naktī notikušu zādzību no pazemes stāvvietas Rīgā, Bajāru ielā. Cietušie ziņoja, ka ir nozagti divi velosipēdi – Merida un Ferrini, kā arī līdz ar tiem nozagtu kosmētikas piederumu somiņu.

Jāpiemin, ka pazemes stāvvieta, no kuras tika nozagtas iepriekšminētās mantas, ir aprīkota ar videonovērošanas kamerām. Pēc video ierakstu noskatīšanās, likumsargi konstatēja, ka noziegumu veikuši trīs vīrieši.

Vienu no video ierakstā redzamajām personām policistiem izdevās atpazīt, jo viņš jau iepriekš bija nonācis likumsargu redzeslokā. Nekavējoties tika uzsākti šīs personas meklēšanas pasākumi, kā rezultātā 9. maijā, video ierakstā redzamais 1973. gadā dzimušais vīrietis tika atrasts un aizturēts.

Aizdomās turētais atteicās sadarboties ar likumsargiem. Tādēļ, lai efektīvi turpinātu izmeklēšanas pasākumus nozagto mantu meklēšanā un divu līdzdalībnieku noskaidrošanā, Rīgas Teikas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti uzsāka sadarbību ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargiem, kuri specializējas velozādzību atklāšanā.

Izmeklēšanas gaitā policisti noskaidroja, ka iepriekšminētā aizturētā persona, iespējams, izdarījusi arī citu zādzību - no pazemes stāvvietas Vaidavas ielā. Proti, 1973.gadā dzimušais vīrietis 6.maijā nozadzis automašīnas Volvo XC 90 lukturus.

Likumsargi atklāja nozagto automašīnas lukturu iespējamo atrašanās vietu. Automašīnas Volvo XC 90 lukturi tika atrasti pie 1981. gadā un 1980. gadā dzimušām personām. Jāpiemin, ka pie vienas no šīm personām tika atrasts arī viens no Bajāru ielā nozagtajiem velosipēdiem un kosmētikas somiņa.

Pārbaudot šo abu vīriešu noziedzīgos sakarus, kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja trešo personu, kura tiek turēta aizdomās par dalību Bajāru ielā veiktajā velosipēdu zādzībā. 11. maijā policisti aizturēja arī šo personu.

Būtiski, ka pie trešā līdzdalībnieka tika atrasts vēl viens velosipēds, kas bija nozagts Stendes ielā. Iesniegums par šāda velosipēda zādzību Valsts policijā nebija saņemts, bet likumsargi noskaidroja šī velosipēda īpašnieku un pēc procesuālo darbību veikšanas divritenis tiks atdots tā īpašniekam.

Saistībā ar izdarītajiem noziegumiem pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas - par zādzību, kas veikta iekļūstot telpā, glabātavā vai no transportlīdzekļa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Diviem no aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājumiem, bet diviem - ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)