Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Mazāko domas par ātrumu un drošību ceļu satiksmē - ielūkojies radošo zīmējumu izstādē! 2017. gada 17. maijs

Valsts policija no 19.aprīļa līdz 28.aprīlim rīkoja radošo zīmējumu pasākumu bērniem, lai aktualizētu atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas bīstamību ceļu satiksmē. Veidojot zīmējumus, mērķis bija likt bērniem aizdomāties par jautājumiem, kas saistīti ar ātrumu, tā ievērošanu, un jau agrā bērnībā radītu izpratni par droša ātruma nozīmi ceļu satiksmē.

Bērniem tika piedāvāti desmit vārdi: ātrums, ceļš, drošība, satiksmes dalībnieks, ceļa zīme, policists, satiksme, automašīna, velosipēds un krustojums. No šiem bija jāizvēlas vismaz trīs vārdi un, tos sasaistot, jāuzzīmē vai jāizveido zīmējums.

No saņemtajiem e-pastiem secināms, ka gan vecāki mājās, gan audzinātājas audzināšanas stundās ar bērniem pārrunājušas dažādus jautājumus saistībā ar ceļu satiksmes drošību un noteikumiem, kā arī to, kādas sekas var būt ātruma pārsniegšanai. Lai aktualizētu drošības jautājumus saistībā ar ceļu satiksmi, pirms darba veidošanas ar bērniem ir pārrunāta šī tēma, kā arī dažas klasītes kopīgi noskatījušās filmiņu “Drošs ceļš uz skolu!”. Tāpat arī gatavojoties velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai un velo sezonai šī tēma ir bijusi ļoti aktuāla un bērni mācījušies ceļu satiksmes noteikumus.

Sirsnīgs paldies visiem, kas piedalījās un atsūtīja tik interesantus un radošus zīmējumus – jūsu ir tik daudz! Kopā zīmējumu pasākumā piedalījās 457 bērni no dažādām pirmskolas, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas izglītības iestādēm no visiem Latvijas reģioniem, iesūtot gan zīmētus zīmējumus, gan arī no plastilīna gatavotus darbiņus.

Bērnu pārstāvētās izglītības iestādes no kurām saņēmām darbus izstādei - Aknīstes vidusskola, Nīcgales sākumskola, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola, Jaunsilavas pamatskola, Jēkabpils 3.vidusskola, Liepājas Katoļu pamatskola, Lībagu pamatskola, Olaines 1.vidusskola, Pūņu pamatskola, Rīgas 10.vidusskola, Salgales pamatskola, Lībagu sākumskola, Aizputes pamatskola, Aizkraukles novada vidusskola, Aleksandrovas internātpamatskola, Alūksnes pilsētas sākumskola, Ata Kronvalda Durbes vidusskola, Bērzaunes pamatskola, Codes pamatskola, Dagdas vidusskola, Mežinieku pamatskola, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskola, J. Soikāna Ludzas mākslas skola, Jelgavas 4.sākumskola, Jēkabpils 3.vidusskola, Jūrmalas pilsētas internātpamatskola, Laucienes pamatskola, Liepājas Centra sākumskola, Māteru Jura Kazdangas pamatskola, Mežāres pamatskola, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, Piejūras internātpamatskolas, Pļavnieku sākumskola, Priežmalas sākumskola, Pūņu pamatskola, Raudas internātpamatskola, Rīgas 34.vidusskola, Rīgas 51.vidusskola, Rīgas 93.vidusskola, Rīgas 31.vidusskola, Rīgas Juglas vidusskola, Rubas speciālā internātskola, Rucavas PII “Zvaniņš”, Saldus pamatskola, Salnavas pamatskola, Sēmes sākumskola, Stopiņu pamatskola, Tirzas pamatskola, Tukuma 2.vidusskola, Ikšķiles vidusskola, Ogres 1.vidusskola, Daugavpils 4.speciālā pirmizglītības iestāde, Rīgas Klasiskā Ģimnāzija, Aizupes vidusskola, Dunavas pamatskola, Dobeles 1.vidusskola, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils 16.vidusskola, Rucavas pamatskola, Ķekavas vidusskola, Bērnu un jauniešu centrs "IK Auseklis", Liepājas A.Puškina 2.vidusskola.

Vēlreiz liels paldies vecākiem, skolotājiem un pašiem zīmējumu veidotājiem par ceļu satiksmes drošības jautājumu aktualizēšanu un lielo atsaucību.

 

Bērnu darbus skaties šeit: https://www.flickr.com/photos/valstspolicija/albums/72157681732806071