Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturam jauniešus, kuri veikuši piecas zādzības no privātmājām 2017. gada 16. maijs

Laika posmā no 2016. gada 1.decembra līdz 31.decembrim, Krimuldas novadā tika veiktas piecas zādzības no četrām privātmājām. Viena no privātmājām tika apzagta divas reizes. Saistībā ar šo zādzību veikšanu 2016. gada decembrī tika aizturēts viens no zaļiem, taču pagājušo piektdien tika aizturēts otrs meklēšanā izsludinātais jaunietis.

Zādzības veica divi 1998.gadā dzimuši jaunieši, kuri noskatītajiem mājokļiem uzlauza durvis vai izsita logus. Pašreizējā informācija liecina, ka abi jaunieši zādzības veikuši brīžos, kad mājokļu īpašnieki bija devušies izbraukumos vai nakts laikā.

Cietušie policijai ziņoja, ka no mājokļiem nozagti velosipēdi, sadzīves tehnika, elektriskie instrumenti un ūdens sūkņi. Siguldas iecirkņa policisti noskaidroja, ka kopējā nozagto mantu vērtība ir aptuveni 2 400 eiro.

Diemžēl, policijai neizdevās atgūt pilnībā visas nozagtās mantas, jo daļu no tām ļaundari jau bija realizējuši.

Pagājušo piektdien, 12. maijā, policijai izdevās atrast un aizturēt otru ļaundari, kurš no likumsargiem slēpās gandrīz piecus mēnešus. 1998. gadā dzimušais jaunietis tika atrasts un aizturēts Vārkavas novadā. Puisis visu šo laiku bija slēpies pie savas draudzenes. Jāpiemin, ka jaunietis savu vainu atzina daļēji.

Saistībā ar 2016. gada decembra laikā veiktajiem noziegumiem pret abiem jauniešiem tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, kas izdarīta iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, kā arī iespējama mantas konfiskācija.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)