Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vīrietis veic viltus zvanu par Siguldas atpūtas vietā ievietotu spridzekli un tiek aizturēts 2016. gada 21. novembris

Naktī no 17. uz 18. novembri ap pulksten četriem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma anonīmu zvanu no vīrieša, kurš ziņoja, ka konkrētā izklaides vietā Siguldā ir ievietots spridzeklis. Kā ierasts šādos gadījumos, nosauktajā vietā ieradās pretterorisma vienība “Omega”, lai veiktu pārbaudi, un tika evakuēti iestādes apmeklētāji un darbinieki. Pārbaudot konkrēto adresi, sprādzienbīstami priekšmeti netika atrasti.

Valsts policija noskaidroja, ka viltus zvanu veicis 1987. gadā dzimis vīrietis, kurš dzīvo Latgalē. Dažu stundu laikā pēc notikušā, 18. novembra rītā Siguldas iecirkņa policisti sadarbībā ar Līvānu iecirkņa policistiem aizdomās turēto vīrieti Latgalē aizturēja.

Aizturētais vīrietis paskaidroja, ka noziegumu izdarījis greizsirdības mākts. Proti, iepriekšējā vakarā pirms viltus zvana veikšanas viņš vairākas reizes bija zvanījis uz policiju un ziņojis, ka esot pazudusi viņa draudzene, kura dzīvo Siguldā. Pēc šīs informācijas saņemšanas policisti noskaidroja sievietes atrašanās vietu un pārliecinājās, ka viņai nekas nekaiš. Policisti ņēma vērā sievietes vēlmi un zvanītājam viņas atrašanās vietu neatklāja, lai gan vīrietis uzstāja. Ar to vīrietis nebija mierā. Ņemot vērā, ka sieviete bieži mēdza pavadīt laiku kādā atpūtas vietā, vīrietis domāja, ka arī šoreiz viņa atrodas tur, un nolēma ziņot par šajā iestādē it kā ievietotu spridzekli.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesu paziņojumu par spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Turklāt šādos gadījumos zvanītājam par viltus spridzekli ir jāsedz arī zaudējumi, kas radušies konkrētajā adresē esošajiem uzņēmumiem.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)