Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Salaspilī atklāts 23 gadus veca jaunieša marihuānas audzēšanas bizness 2016. gada 14. novembris

Valsts policija bija saņēmusi operatīvo informāciju par kādu jaunu vīrieti, kurš, iespējams, saistīts ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Pārbaudot saņemto informāciju, trešdien, 9. novembrī, Salaspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti minētajā pilsētā viņu aizturēja. Pārmeklējot aizdomās turēto, tika atrasti pieci nelieli polietilēna maisiņi ar zaļganbrūnas augu izcelsmes vielu. Ekspertīzes rezultāti rāda, ka maisiņos atradušies nedaudz vairāk nekā astoņi grami marihuānas.

Turpinot darbu, Salaspils iecirkņa policisti devās uz Rīgu, kur dzīvo aizdomās turētais. Apskates laikā viņa dzīvoklī Pļavniekos likumsargi konstatēja nelielu marihuānas audzētavu, kas bija paslēpta no apmeklētāju acīm. 

Likumsargu ierašanās brīdī marihuānas raža jau bija novākta. Dzīvoklī uz balkona policisti atrada vairākus maisus, kas pildīti ar nežāvētiem augiem. Tāpat minētajā adresē tika atrasta žāvētu augu izcelsmes viela. Daļa šīs vielas bija sapakota nelielos maisiņos, visticamāk, ar nolūku to realizēt. Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu un daudzumu, nozīmēta ekspertīze, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna.

Aizturētais jaunietis dzimis 1993. gadā un iepriekš nav sodīts. 

Šobrīd saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas - par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu bez nolūka tās realizēt. Taču pēc tam, kad tiks precizēts izņemto vielu daudzums, kā arī ņemot vērā izmeklēšanas gaitā iegūto informāciju, iespējams, pants tiks pārkvalificēts. Proti, jaunietim var nākties atbildēt pēc bargāka panta. 

Jaunajam vīrietim šobrīd noteikts drošības līdzeklis policijas uzraudzība.