Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Tiek īstenots projekts “Tiesu ekspertīzes tehnisko iespēju un kapacitātes celšana prioritārajās jomās” 2016. gada 11. novembris

Iekšlietu ministrijas Valsts policija sadarbībā ar Nodrošinājuma valsts aģentūru no 2016. gada 7. novembra līdz 2017. gada 31. augustam īsteno Eiropas Savienības Iekšējā drošības fonda (turpmāk – Fonds) 2014 – 2020 Nacionālās programmas projektu “Tiesu ekspertīzes tehnisko iespēju un kapacitātes celšana prioritārajās jomās” (Turpmāk – Projekts). Projekta Nr. VP/IDF/2016/11.

Projekta mērķis ir Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes kapacitātes un tehnisko iespēju celšana lietisko pierādījumu meklēšanas, izņemšanas un izpētes jomās, nodrošinot ekspertīžu izpētes procesu ar mūsdienīgas tehnoloģijas pētnieciskām iekārtām, kuras ir iekļautas kopējā Kriminālistikas pārvaldes kvalitātes vadības sistēmā atbilstoši LVS ISO/IEC 17025 standarta prasībām, kā arī iegādāties citas specifiskas iekārtas un sistēmas ekspertīžu veikšanai, rezultātu apkopošanai un apmaiņai ar citām tiesībsargājošām iestādēm Eiropas Savienības valstīs. Jaunās iekārtas tiks izmantotas jaunu metožu izstrādei, pēdu meklēšanai un izpētei, kā arī ekspertīžu veikšanai.

Projekta ietvaros plānots iegādāties ekspertu automašīnas, nodrošinot operatīvu ekspertu pieejamību visā Latvijas Republikas teritorijā, lai veiktu kvalitatīvas un operatīvas notikumu vietu apskates un citas izmeklēšanas darbības.

Projekta kopējais finansējums ir 2 007 912 EUR, kuru veido Fonda finansējums 1 505 934 EUR apmērā un nacionālais līdzfinansējums 501 978 EUR apmērā.

 

Projekta koordinatore:

Valsts policijas

Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja

DNS ekspertīžu nodaļas priekšniece

Olga Bergere

tālr. 67208404

e-pasts: olga.bergere@ekspertize.vp.gov.lv