Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēšanas laikā izņem 14 miljonus nelikumīgu cigarešu 2016. gada 10. novembris

Pagājušajā svētdienā Valsts policijas darbinieki Rīgā aizturēja personu grupu, kura tiek turēta aizdomās par nelikumīgu akcīzes preču un tabakas izstrādājumu ievešanu Latvijā lielā apmērā. Aizturēšanas laikā izņemti 14 miljoni cigarešu. Kriminālprocess tālākai tā virzībai pēc piekritības nodots Valsts ieņēmumu dienests Muitas policijas pārvaldei.

Pagājušās svētdienas rītā, realizējot operatīvo informāciju, Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki Rīgā aizturēja trīs vīriešu grupu, kuri tiek turēti aizdomās par nelikumīgu akcīzes preču un tabakas izstrādājumu ievešanu Latvijā lielā apmērā. Aizturēšanas laikā, no transportlīdzekļa, kuru noziedzīgā grupa izmantojusi kontrabandas ievešanai, tika izņemti 14 miljoni cigarešu “NZ Gold” un “NZ 10” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu pārkāpumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 11 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu laiku vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kriminālprocess tālākai tā virzībai un pirmstiesas izmeklēšanai nodots pēc piekritības Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldei.