Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ikšķilē aizturēšanas laikā vīrietis draud policistiem ar ieroci un rīda suni 2016. gada 2. septembris

Vakar, 1. septembrī, Ikšķiles iedzīvotāji ziņoja policijai, ka kaimiņu privātmājā notiek konflikts starp iedzīvotājiem – vīru un sievu. Iedzīvotāji stāstīja, ka dzirdot kliedzienus, pēc kuriem noprotams, ka vīrietis kādu sit.

Notikuma vietā ieradās Ikšķiles novada pašvaldības policisti, taču konfliktējošais vīrietis un sieviete privātmājas teritorijā likumsargus ielaist atteicās. Arī pēc tam, kad bija atbraukuši papildspēki – Rīgas Ogres iecirkņa policisti un Speciālo uzdevumu bataljons, abi joprojām uzsvēra, ka nelaidīšot policistus savā īpašumā un strīds esot viņu personīgā darīšana, turklāt vīrietis draudēja šaut uz likumsargiem. Izskatījās, ka abi ir alkohola reibumā.

Policistiem, izmantojot speciālos paņēmienus, nācās 1972. gadā dzimušo agresīvo vīrieti aizturēt. Tomēr, pat noguldīts zemē, viņš nerimās un pat rīdīja suni uz policistiem.

Pēc vīrieša aizturēšanas likumsargi devās iekšā mājā, kur atrada deviņus un 15 gadus vecus bērnus. Mazākais no viņiem bija aizmidzis, taču 15 gadus vecā meitene bija nomodā. Tika konstatēts, ka fiziski bērni nav cietuši. Viņu psiholoģiskā veselība vēl tiks vērtēta, jo pašreizējā informācija liecina, ka konflikti ģimenē notikuši arī agrāk.

Saistībā ar notikušo pret 1972. gadā dzimušo vīrieti pašlaik uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 17. nodaļas – par noziedzīgiem nodarījumiem pret ģimeni un nepilngadīgajiem. Tāpat gan pret vīrieti, gan viņa sievu uzsākta administratīvā lietvedība par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām. Policija notikušā apstākļus vēl pārbauda.

Atgādinām, ka gadījumos, kad ir aizdomas par nelikumīgām darbībām privātīpašumā, tostarp, ja notiek ģimenes skandāls ar iespējamu vardarbību, īpašniekiem ir pienākums ielaist policistus savā mājā. Tikai tādā veidā ir iespējams pārbaudīt, vai netiek apdraudēta personu veselība un dzīvība.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)