Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par divām velosipēdu zādzībām aizturēts 1986. gadā dzimis vīrietis 2016. gada 25. augusts

12. jūlijā Teikas iecirkņa policija saņēma ziņojumu no kāda dzīvokļa iedzīvotāja, ka Rīgā, Tālivalža ielā tika nozagts viņa velosipēds 800 eiro vērtībā. Velosipēds “Author” stāvēja uz pirmā stāva balkona. Pēc nozagtā velosipēda īpašnieka liecības tika noskaidrots, ka aptuveni pulksten četros no rīta zaglis, pieliekot spaini pie balkona, bija uz tā uzrāpies un velosipēdu nozadzis.

Savukārt 5. augustā policija saņēma ziņojumu no vēl kāda velosipēda īpašnieka, kuram tika nozagts 300 eiro vērtais “Romet” braucamrīks. Tas atradās Ūnijas ielā uz otrā stāva balkona. Policija konstatēja, ka zaglis pie velosipēda ir piekļuvis pie balkona novietojot kāpnes.

Veicot izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka abas zādzības ir saistītas un tās ir izdarījusi viena un tā pati persona. Izmeklēšanas pasākumu laikā tika aizturēts 1986. gadā dzimis vīrietis, iespējamais velosipēdu zaglis. Aizturētais agrāk ir ticis sodīts par mantiskiem noziegumiem, to skaitā velosipēdu zādzību un narkotisko vielu lietošanu.

Uzsākts kriminālprocess par zādzību ar iekļūšanu. Par šo noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt tālredzīgiem un velosipēdu novietot pēc iespējas drošākā vietā, tādā veidā izvairoties no zādzības. Atgādinām, ka velosipēdus nav ieteicams atstāt uz balkona un citās neaizslēgtās telpās, kur garnadžiem ir viegli piekļūt.

Attēls ir ilustratīvs.