Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vidzemes policija uzsāk ikgadējo akciju „Uzticies mums!“; šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta drošībai interneta vidē 2016. gada 12. augusts

No 12.augusta Vidzemes reģiona pārvaldes policisti uzsāks ikgadējo akciju “Uzticies mums!” un visa mēneša garuma apmeklēs vairākus bērnu sociālās aprūpes centrus, lai stāstītu par drošību.

Šogad policija īpaši plāno uzsvērt drošību interneta vidē, jo moderno tehnoloģiju laikā, kad mobilie telefoni, planšetes un datori ir pieejami gandrīz ikvienam, daudz dažādu nodarbju sociālajos tīklos atrod arī bērni un jaunieši.

“Ir jāpieņem fakts, ka pašlaik cilvēkiem patīk atrasties sociālajos tīklos, meklēt dažādu informāciju internetā, vai arī izmantot iespēju virtuāli iepazīties. To dara gan pieaugušie, gan arī bērni, un tieši bērniem mēs vēlamies skaidrot uzticības un uzticēšanos nozīmi virtuālajā vidē, sarakstoties vai sarunājoties ar webkameras palīdzību. Jaunieši, ikdienā satiekot viens otru, dažkārt pat neprot sarunāties, turpretī sms vai čata veidā to izdara daudz prasmīgāk. Tad arī ir jābūt uzmanīgiem, lai nekļūtu par krāpnieku vai varmāku upuri,” par akcijas tēmu stāsta Vineta Kaģe, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtība policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore.

Policisti sarunā ar bērniem un jauniešiem pārrunās droša interneta lietošanu, jo visbiežāk varmāka izliekas par bērna draugu. Bērni viegli uzticas, it īpaši, ja runa ir par mīlestību un uzmanības pievēršanu, tad varmāka var būt labs sarunu biedrs vai pat psihologs. Tāpat varmāka informāciju par bērna atrašanās vietu, skolu un ikdienas paradumiem iegūst tieši bērna sociālajā tīklā. V.Kaģe uzsver, ka “saziņa internetā sniedz cilvēkam iespēju izlikties par kādu citu, līdz ar to nevar droši zināt, kas ir ekrāna otrā pusē. Ir ļoti būtiski ar bērniem un jauniešiem pārrunāt, it īpaši gadījumus, kad kāds vēlas iegūt no bērna kailfoto vai seksuāla rakstura video”.

Sarunas noslēgumā policisti mazākos bērnu aicinās radošā darbnīcā griezt, līmēt, zīmēt un krāsot, savukārt jauniešus izkustinās Starptautiskās policijas asociācijas Latvijas biedrības jaunieši, kuri stāstīs un rādīs paraugdemonstrējumus ielu vingrošanā.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāvji 12.augustā, plkst.10.00 viesosies BSAC “Saulīte”, Ērģemē, 15.augustā, plkst.11.00 BSAC “Gaujiena” Gaujienā, 16.augustā plkst.11.00 BSAC “Ozoli”, Liezērē, 24.augustā plkst. 11.00 nodibinājumā “Fonds Grašu ciemats” Cesvaines pusē, 26.augustā, plkst.10.30 BSAC "Zīles" Alojas novadā, 25.augustā plkst.10.30 BSAC “Skangaļu muiža” Priekuļu novadā.