Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu aizturējām vīrieti 2016. gada 15. jūnijs

Pagājušā gada nogalē Valsts policijā vērsās kāds jauns vīrietis, kurš apgalvoja, ka ir aplaupīts. Viņš stāstīja, ka Iļģuciemā uz ielas pie viņa pienākuši divi nepazīstami vīrieši un nolaupījuši mobilo telefonu un maku ar naudu.

Valsts policija uzsāka kriminālprocesu par laupīšanu. Izmeklēšanas laikā likumsargi pamanīja vairākas pretrunas. Policistiem radās pamatotas aizdomas, ka vīrietis šo stāstu ir izdomājis.

Vakar, 13. jūnijā, Rīgas reģiona kriminālpolicisti sadarbībā ar Rīgas Kurzemes iecirkņa kriminālpolicistiem aizturēja 1983. gadā dzimušo vīrieti viņa dzīvesvietā. Aizturētais atzina, ka iepriekš tik tiešām sniedzis nepatiesu liecību. Viņš pastāstīja, ka savu mobilo telefonu esot pārdevis lombardā, bet naudu iztērējis alkoholiskajos dzērienos. Ņemot vērā, ka viņam bijis kauns par notikušo izstāstīt ģimenei, viņš izdomājis stāstu par laupīšanu.

Šobrīd kriminālprocess par laupīšanu ir izbeigts, taču 1983. gadā dzimušajam vīrietim nāksies atbildēt par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu. Par šādu likumpārkāpumu Krimināllikumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Atgādinām, ka šādu neesošu noziegumu izmeklēšana tērē policijas resursus un paildzina reālu noziedznieku notveršanu.