Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

“Labs darbs, kas padarīts!” pēc rekonstrukcijas/renovācijas darbu veikšanas nodots ekspluatācijā 21 Valsts policijas objekts 2016. gada 10. jūnijs

Valsts policijas īstenotāja Norvēģijas finanšu instrumenta projekta LV08/3 “Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana” 5.aktivitātes ietvaros tika veikti rekonstrukcijas/renovācijas darbi 21 Valsts policijas objektā – 10 īslaicīgās aizturēšanas vietās un 11 pagaidu turēšanas telpās visā Latvijas teritorijā.

2016.gada 31.maijā tika saņemta dokumentācija no Saldus pilsētas būvvaldes, kas apliecina, ka darbu var uzsākt pēdējais no 21 objekta - Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vieta. Pārējie Valsts policijas objekti bija pieņemti ekspluatācijā laika posmā līdz 2016.gada 12.maijam.

Rekonstrukcijas/renovācijas darbu mērķis bija izveidot vienotos standartus Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietās un pagaidu turēšanas telpās, ievērojot Eiropas Padomes Spīdzināšanas novēršanas komitejas (CPT) rekomendācijas par aizturēto personu turēšanas apstākļiem. Tehnisko projektu un darba uzdevumu izstrāde notika Eiropas Padomes ekspertu vadībā. Pēc rekonstrukcijas/renovācijas darbu pabeigšanas, Eiropas Padomes eksperti atkārtoti apsekoja renovētos/rekonstruētus objektus un sniedza augsto novērtējumu par sasniegtajiem rezultātiem. 

Laika posmā līdz 2016.gada 31.augustam ir plānots pabeigt Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu un pagaidu turēšanas telpu, kā arī saistīto darba telpu aprīkošanu.