Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latgalē pie diviem vīriešiem atrod iespaidīgu ieroču arsenālu 2016. gada 3. marts

Februāra vidū Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki Latgalē aizturējuši divus vīriešus, pie kuriem atraduši iespaidīgu ieroču arsenālu. Visi ieroči ir no Pirmā un Otrā pasaules kara laika.

Viens no VP KIP darbības virzieniem ir nelikumīgas ieroču aprites apkarošana. Aktīvi strādājot šajā jomā, šā gada janvārī aizdomās par nelikumīgu šaujamieroču glabāšanu policijas redzeslokā nonāca divi 1963. un 1968. gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš bijuši pieķerti līdzīgās darbībās.

Par iespējamo pretlikumīgu ieroču uzglabāšanu policijā tika uzsākts kriminālprocess, un izmeklēšanas laikā līdz februāra vidum likuma sargi bija ieguvuši pietiekami daudz pierādījumus, lai būtu pamats īstenot sankcionētas kratīšanas un abus redzeslokā nonākušos vīriešus aizturēt.

Kratīšanas VP KIP darbinieki veica trijās ar aizdomās turētajiem saistītās adresēs Latgalē. Kopā šajās adresēs policisti atrada piecus automātiskos šaujamieročus, deviņas karabīnes, septiņas pistoles. Tāpat pie vīriešiem atrastas 55 spridzināšanas ietaises, kilograms trotila, divi lādiņi ar trotilu, dažādas šaujamieroču sastāvdaļas un vairāk nekā 500 vienības ar dažāda veida munīciju. Arī abi vīrieši tika aizturēti, un viņiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pašlaik izmeklētāji noskaidrojuši, ka abi nelegālo ieroču kolekcionāri, visu arsenālu iegādājušies no citiem līdzīgiem entuziastiem, kā arī daļu paši izrakuši Pirmā un Otrā pasaules kara kauju vietās.

Abiem vīriešiem tiek inkriminēta šaujamieroču, to būtisko sastāvdaļu, munīcijas, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu glabāšana bez attiecīgas atļaujas. Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz trīs gadus ilgs cietumsods.

 

Sagatavoja:

Toms Sadovskis

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

Vadītājas vietnieks

+371 2 7878 155