Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija brīdina par krāpniecību, kas īstenota viltotas loterijas ietvaros 2016. gada 25. februāris

Valsts policija ir saņēmusi informāciju par krāpniecību, kas īstenota ar viltotu loteriju. Tā izplatīta kādā interneta vietnē mobilās aplikācijas “WhatsApp” un pazīstamo Latvijas elektronisko sakaru līdzekļu operatoru vārdā. Policija aicina interneta lietotājus būt uzmanīgiem un nekļūt par krāpniecības upuriem.

 Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa ir saņēmusi informāciju par krāpniecību, kas tiek īstenota, izmantojot interneta lietotāju uzticību.

Populārās mobilās aplikācijas “WhatsApp” un pazīstamo Latvijas elektronisko sakaru līdzekļu operatoru vārdā ir rīkota viltus loterija. Tā tiek īstenota interneta vietnē www.supergifts4u.xyz, kuras saturs ir gramatiski neprecīzs un visticamāk tulkots kādā automātiskajā tulkošanas platformā. Iedzīvotājiem, pareizi atbildot uz vairākiem jautajumiem, tiek piedāvāta iespēja it kā laimēt dažādas vērtīgas balvas. Piedaloties loterijā, lietotājiem ir jāapstiprina tās nosacījumi, kuros iekļauts arī iknedēļas abonements, taču, lietotājam nezinot, par šādu pakalpojumu tiek iekasēta samaksa.

Šobrīd policijā saistībā ar minētajiem krāpšanas mēģinājumiem ir uzsākta pārbaude.

Valsts policija aicina iedzīvotājus neuzticēties aizdomīgām interneta vietnēm, vienmēr rūpīgi izvērtēt tās piedāvāto saturu un valodu, iespējamos loteriju nosacījumus, nesniegt savus personas datus, tādējādi nepakļaujot sevi riskam kļūt par krāpniecības upuri.

 

Sagatavoja:

Diāna Lūkina

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Tālr. 67075014

Mob. 29372665

diana.lukina@vp.gov.lv

www.vp.gov.lv