Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ķuzis pieprasa skaidrojumus no reģionālo pārvalžu priekšniekiem 2015. gada 21. decembris

Pēc tam, kad publiskajā vidē nonākušas ziņas par Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona Brasas iecirkņa darbinieku lēmumu atteikt uzsākt kriminālprocesu gadījumā, kurā acīmredzami ir noticis noziegums, VP priekšnieks lūdzis VP reģionu pārvalžu priekšniekus izvērtēt situāciju un mēneša laikā sniegt priekšlikumus, lai novērstu situācijas, kad policijā tiek pieņemti apšaubāmi lēmumi par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Šā gada 17.decembrī publiskajā vidē, tostarp sociālajos tīklos, parādījās ziņas par gadījumu, kurā VP Rīgas reģiona Brasas iecirkņa darbinieks atteicis uzsākt kriminālprocesu situācijā, kurā acīmredzami noticis noziegums. Izvērtējot šo informāciju, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šorīt uzdevis VP Reģionu pārvalžu priekšniekiem izvērtēt esošo situāciju saistībā ar šādiem lēmumiem, kā arī sniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem risinājumiem.

Ķuzis reģionu pārvalžu priekšniekiem devis mēnesi laika apzināt, cik bieži tiek pieņemti apšaubāmi lēmumi par atteikšanos uzsākt kriminālprocesus. Tāpat reģionālo pārvalžu priekšniekiem būs jāsniedz savi priekšlikumi par pasākumiem, kas veicami, lai novērstu apšaubāmu lēmumu pieņemšanu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesus.

Vienlaikus reģionālo pārvalžu vadībai būs jāiesniedz savs redzējums, kādus kontroles mehānismus iespējams īstenot, lai praksē šādas situācijas neatkārtotos. Tāds pats uzdevums dots arī Valsts policijas Iekšējās kontroles birojam (IKB).

“Ja acīmredzami ir noticis noziegums, kriminālprocess ir jāuzsāk obligāti. Tur nevar būt divu domu. Es neatbalstu un klaji nosodu atteikšanos uzsākt kriminālprocesu gadījumos, kad tas ir obligāts!”, šorīt telefonkonferencē reģionālo pārvalžu priekšniekiem paziņoja I.Ķuzis.

Patlaban arī uzsākta dienesta pārbaude par vakar publiskajā vidē apspriesto gadījumu, kad policijas pēc automašīnas lukturu zādzības un stikla izsišanas atteikusies uzsākt kriminālprocesu. Dienesta pārbaudē tiks vērtēta konkrēto policijas darbinieku rīcība, atsakot cietušajam lietas izmeklēšanu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot policijai par šādiem gadījumiem, sūtot informāciju uz e-pastu vai arī sūtot ziņojumus uz Valsts policijas oficiālajiem sociālo tīklu kontiem.

 

 

Sagatavoja:

Toms Sadovskis
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja vietnieks
Tālr. 67075394
Mob.tālr. 27878155