Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijā veiksmīgi novadīta starptautiskā konference par cilvēktirdzniecības un vardarbības ģimenē jautājumiem 2015. gada 14. oktobris

Konferenci atklāja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, kas norādīja uz tēmas aktualitāti Valsts policijas darbā un pēdējā gada laikā īstenotajām likumdošanas izmaiņām un izteica gandarījumu par šāda mēroga pasākuma norisi Valsts policijā. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sieviešu policistu tīkla vadītāja Berglinda Eijolfsdottira uzsvēra, ka cilvēktirdzniecības jautājumi ir globāla problēma, kura ir jārisina starptautiskās sadarbības ietvaros un īpaši, jāveicina Baltijas un Ziemeļu valstu policijas dienestu sadarbība, kur savu ieguldījumu ir devis turpina dot Ziemeļu un Baltijas valstu sieviešu policistu tīkls. Ar savu klātbūtni un saistošu prezentāciju konferences atklāšanā klātesošos pagodināja īpašais viesis – Pasaules līderības alianses “Madrides klubs” prezidente  Vaira Vīķe-Freiberga, kas savā turpat četrdesmit minūšu garajā uzrunā apskatīja konferences tematus gan no starptautiskās, gan no vietējās perspektīvas un, izteica īpašu atbalstu policijas darbiniekiem, kas ikdienā rūpējas par iedzīvotāju drošību.

Tāpat konferencē uzstājās Apvienoto Nāciju Organizācijas pārstāve Marija Apelbloma, kas dalījās savā pieredzē par sieviešu lomu starptautiskajās misijās un Islandes policijas Reikjavikas policijas priekšniece Sigridura Bjorka Gudjonsdotira, kas stāstīja par Islandes policijas īstenoto starpdisciplināro sadarbību, apkarojot vardarbību ģimenē. Cilvēktirdzniecības  apkarošanas nodaļas pārstāvis no Norvēģijas policijas dienesta Tore Jorgen Fjaers klātesošajiem viesiem stāstīja par savu personisko pieredzi, strādājot ar cilvēktirdzniecības upuriem Oslo un veidiem, kā veicināt cietušo uzticēšanos tiesību aizsardzības iestāžu darbiniekiem. Par Baltijā aktuālākajiem cilvēktirdzniecības jautājumiem  - fiktīvajām laulībām ar saistošu prezentāciju uzstājās Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākā referente Lāsma Stabiņa. Konferences noslēgumā tika apkopoti visu ekspertu izteiktie secinājumi un ieteikumi tālākai Ziemeļu un Baltijas valstu sadarbībai šo jautājumu risināšanā.

Šī konference tika īstenota projekta “Ar dzimumu saistīta vardarbība – Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dialogs” ietvaros. Konference notika ar finansiālu Ziemeļu  Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu.

 

Informāciju apkopoja:  Ilze Bērziņa – Ruķere, tel. 67014010,  mob. 26442241