Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vienas dienas laikā Latgales reģionā konfiscē divus antiradarus; kontrole turpinās 2015. gada 1. oktobris

Veicot satiksmes uzraudzību, vienas dienas laikā Latgales reģionā Galvenās Kārtības policijas pārvaldes ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki ar ierīci antiradaru fiksēšanai divās automašīnās konstatē antiradaru. Viena no šīm ierīcēm tika fiksēta kādam džipa šoferim uz Tīnūžu - Kokneses autoceļa, bet otra ierīce – kādai Ford markas automašīnai uz Rīgas – Daugavpils šosejas.

Abi autovadītāji antiradarus bija novietojuši, tā, lai vizuāli tos redzēt nebūtu iespējams, un brīdī, kad likumsargi tuvojās automašīnai, šoferi tās centās paslēpt automašīnas durvju nodalījumā, tomēr, uzzinot transportlīdzekļa apturēšanas iemeslu, nepretojās un ierīces uzreiz atdeva.

Lai arī šādas ierīces tirgū ir brīvi pieejamas un nav aizlieguma tās pirkt vai pārdot, tomēr aicinām šoferus tās neizmantot, jo Latvijas Republikā antiradaru un radaru detektoru izmantošana ir aizliegta un atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam sods paredz ierīces konfiskāciju un 55 eiro lielu naudas sodu.

Valsts policijas darbinieki arī turpmāk kontrolēs vai šoferi nav aprīkojuši savu transportlīdzekli ar ierīci, kas var uztvert braukšanas ātruma kontroles mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus šo mērierīču darbībā. Pērn par šādu ierīču izmantošanu tika sodīti 90 šoferi, taču šogad līdz septembra beigām jau 68 šoferiem nācies atvadīties no attiecīgās ierīces un samaksāt 55 eiro naudas sodu.