Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Eiropolā noritējis piektais Eiropas policijas priekšnieku konvents 2015. gada 29. septembris

Pagājušajā nedēļā Hāgā, Nīderlandē noritēja Eiropas policijas priekšnieku konvents (EPCC), kas šogad norisinājās jau piekto gadu. Konventā piedalījās visu ES valstu tiesībaizsardzības iestāžu vadītāji, kā arī citu valstu, ar kurām Eiropols plāno noslēgt sadarbības līgumus, iestāžu vadītāji. Šogad konvents galvenokārt bija veltīts pretterorisma apkarošanas jautājumiem.

Konvents norisinājās pagājušajā nedēļā 23.-24. septembrī, no Latvijas Valsts policijas (VP) konventā piedalījās VP priekšnieks, ģenerālis Ints Ķuzis un VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. Latvijas delegācijas sastāvā bija arī VP Starptautisko lietu nodaļas priekšniece Inese Voloseviča, Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis un Muitas policijas pārvaldes direktors Edijs Ceipe.

EPCC laikā tika apspriesti aktuālākie jautājumi, kas saistīti ar starptautiskā terorisma apkarošanu, ārvalstu kaujiniekiem, Islama Valsts organizāciju, kibernoziedzību, radikalizācijas palielināšanos Eiropā. Atsevišķa diskusija tika veltīta nelegālās migrācijas mazināšanas iespējām no trešajām valstīm uz Eiropas Savienību. Šogad EPCC pirmo reizi notika atsevišķa arī sanāksme Muitas dienestu vadītājiem, kuru apmeklēja K.Čerņeckis un E.Ceipe.

Konventā arī piedalījās ASV Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) vadītājs Džeimss Komejs, kurš uzsvēra, ka terorisms pēdējo divu gadu laikā ir ļoti mainījies, un informēja, kādas ir jaunākās tendences terorisma jomā pēc FIB novērojumiem.

EPCC noslēgumā tika izdarīti vairāki secinājumi - ir svarīga sadarbība starp policiju un muitu; aktuāls ir likumdošanas jautājums par Pasažieru datu reģistra ieviešanu; būtiska ir informācijas vākšana un apkopošana no netipiskiem avotiem – dažādiem zvanu un informācijas centriem;  analīzes un koordinēšanas nepieciešamība gan nacionālā līmenī, gan ES, gan arī starpkontinentālā līmenī.

Vizītes ietvaros, trešdien, 23.septembrī delegācija tikās ar Latvijas vēstnieci Nīderlandē Ilzi Rūsi, kas ir akreditēta darbam Nīderlandes Karalistē kopš šā gada 9.septembra. Tikšanās laikā notika informācijas apmaiņa par aktuāliem jautājumiem.

 

 

Sagatavoja:

Toms Sadovskis
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja vietnieks
Tālr. 67075394
Mob.tālr. 27878155