Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Piemērots pagaidu aizliegums vēl trim psihoaktīvajām vielām 2015. gada 22. septembris

Ar šī gada 22. septembri stājies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra lēmums par pagaidu aizlieguma noteikšanu vielai Mexedrone jeb 3-methoxy-2-(methylamino)-1-(4-methylphenyl)propan-1-one. 

Agrīnās brīdināšanas sistēmā Apvienotajā Karalistē ir saņemta informācija par vielas Mexedrone identifikācijas gadījumu. Vielas Mexedrone un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā. Minētā viela ir sintētisks katinons, starptautiski kontrolētās vielas mefedrons atvasinājums.

SPKC pagaidu aizliegumu nosaka uz laika periodu līdz 12 mēnešiem, saskaņā ar likumu „Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”. No aizlieguma spēkā stāšanās dienas vielas un tās saturoši izstrādājumi trīs darba dienu laikā jānodod Valsts policijai.

Ieskaitot aizliegumu vielai Mexedrone, SPKC būs izdevis aizliegumus šādām psihoaktīvām vielām, kuras visas ir bīstamas cilvēka dzīvībai un veselībai:

5F-AB-PINACA, AB-PINACA, THJ-2201, FUB-PB-22, ADBICA, ADB-PINACA, FUBIMINA,

25C-NBOMe, AB-CHMINACA, THJ-018, 5F-AMBICA, MT-45 metoksetamīns, 4F-BF, 2-MeO-diphenidine, EG-018, AB-FUBINACA 2-fluorobenzyl isomer, 5F-AMB, B-F, Acetylfentanyl, α-PVT, thienoamphetamine, methiopropamine, CUMYL-5F-P7AICA, 5F-AB-FUPPYCA, AB-CHMFUPPYCA, Mexedrone.

 

Ar cieņu,

Dairis Anučins

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākais speciālists

Tel. 67075093

Mob. tel. 29402290