Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas reģionā aizturēts šogad 29. autovadītājs-kukuļdevējs 2014. gada 7. jūlijs

Šā gada 1. jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu apturēja Renault markas automašīnas vadītāju. Lai izvairītos no soda, automašīnas vadītājs policistam deva kukuli. Šogad Rīgas reģionā šis jau ir 29. gadījums, kad sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Aizvakar 1. jūlijā ap pulksten 18:15 Inčukalna novadā uz autoceļa Rīga – Veclaicene, Rīgas virzienā, Ceļu policijas darbinieki par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apturēja 1968. gadā dzimušu Lietuvas pilsoni ar automašīnu Renault. Lai izvairītos no administratīvā soda, vīrietis policistam deva piecu eiro kukuli. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Šogad šis jau ir 29. gadījums Rīgas reģionā, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam. 27 gadījumos kriminālprocesi uzsākti pret autovadītājiem un vēl divos gadījumos pret velosipēdu vadītājiem. Līdz pagājušā gada 1. jūlijam Rīgas reģionā par kukuļdošanu tika uzsākti kriminālprocesi 15 gadījumos.

Valsts policija atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

 

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758
Mob. tālr. 20269131
e-pasts: