Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jelgavā par krāpšanu aizturēts Lietuvas pilsonis 2013. gada 09. septembris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka VP ZRP Jelgavas iecirkņa policijas darbinieki, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus par  naudas izkrāpšanu no pensionāres Jelgavā, aizturējuši 1966.gadā dzimušu vīrieti, kurš ir Lietuvas pilsonis.

Šā gada 6.septembrī Jelgavā, ap pulksten 19.30,  1926.gadā dzimušā sievietei kāds vīrietis piezvanījis uz tālruni un teicis, ka esot policijas darbinieks, informējis, ka viņas radinieki cietuši ceļu satiksmes negadījumā, tāpēc nepieciešama nauda Ls 1400. Vīrietis tika aizturēts  tajā pašā vakarā un jau iepriekš vairākas reizes tiesāts Lietuvā. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta 1.daļas „Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana)”, kas paredz sodu  ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policija pārbauda vai nav saistīts ar citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Papildus informēju, ka vēl viens līdzīga rakstura noziedzīgs nodarījums tika reģistrēts šā gada 29.augustā, bet par notikumu informēts 5.septembrī, ka Jelgavā  uz tālruni piezvanīts 1947.gadā dzimušajai sievietei un mēģināts izkrāpt naudu Ls 2500 par māsas dēla iespējamo avāriju Ukrainā. Policija aicina iedzīvotājus būt modriem un ja nākas saskarties ar šāda veida gadījumiem, zvanīt policijai nekavējoši:110.

Iedzīvotājus arī lūdz aplūkot attēlā redzamo vīrieti, un ja esat cietis no krāpnieciskām darbībām un neesat ziņojis policijai, zvanīt: 110 vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv