Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas reģionā aizturēts šogad jau deviņpadsmitais autovadītājs - kukuļdevējs 2013. gada 28. augusts

26. augustā pulksten 19.25 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, kas saistīts ar drošības jostu nelietošanu, apturēja kādu Chevrolet automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītājs bija kāds 1956. gadā dzimis vīrietis un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli desmit latu apmērā. Policisti pārkāpēju aizturēja.

Vīrietis tika nogādāts Jūrmalas iecirknī un uz turieni ieradās arī viņa ģimenes locekļi, kuri vēlējās aizstāvēt aizturēto vīrieti un traucēja policijas darbu. Tā kā uz vairākkārtējiem aicinājumiem gan no ceļu policijas, gan no patruļpolicijas darbinieku un iecirkņa inspektoru puses piederīgie nereaģēja, policistiem nācās pielietot fizisku spēku, lai tuviniekus savaldītu un būtu iespējams pabeigt visas izmeklēšanai nepieciešamās darbības. Pret aizturētā vīrieša tuviniekiem ir uzsākta administratīvā lieta par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Šogad šis ir jau deviņpadsmitais gadījums Rīgas reģionā, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

VP RRP atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758
Mob.tālr. 20269131
e-pasts: