Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Runcis Rūdis un Bebrs Bruno uzvar ”Lielo Leļļu un Talismanu gājienā” un kļūst par Latvijas gada talismaniem 2013 2013. gada 26. augusts

Ar vislielākajām skatītāju simpātijām un pārliecinošu balsu pārsvaru šī gada ”Lielo leļļu un Talismanu gājienā” godpilno pirmo vietu izcīnīja Valsts policijas tēli Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Tas nozīmē, ka visu gadu abi policisti nesīs ”Gada talismani 2013” titulu.

Policijas tēli gājienā piedalījušies kopš pašiem pirmsākumiem un arī iepriekš viņi bija startējuši veiksmīgi - divus gadus pēc kārtas ieguvuši otro vietu, taču līdz uzvaras lauriem vienmēr nedaudz pietrūcis. Šogad tas beidzot izdevās – Vērmanes dārzā par šī gada talismaniem vakar tika pasludināti policijas tēli bērniem Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Godpilno otro vietu balsojumā ieguva LIDO talismani - Zaķis, Lapsa un Bite- , savukārt, trešajā vietā ierindojās dzīvnieku patversmes “Ulubele” tēli Ullu un Belle. ”Lielo Leļļu un Talismanu gājienu” Rīgā jau ceturto gadu organizēja ”Untitled productions”. Kā ierasts, lielās lelles un talismani kopā ar atbalstītājiem devās svētku gājienā pa pilsētas centru. Kā vēsta pasākuma organizatori, šogad kopā ar lellēm un talismaniem gājienā devās līdz šim lielākais atbalstītāju pulks.

Pasākuma video atskats pieejams šeit: http://www.youtube.com/watch?v=sj8X9m3QeBk

Runcis Rūdis un Bebrs Bruno policijā dienē kopš 2003. gada un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis abiem piešķīris speciālās dienesta pakāpes. 2011. gadā Bebrs kļuva par majoru, savukārt, Runcis – par leitnantu. Abiem Valsts policijas tēliem šīs speciālās dienesta pakāpes tika piešķirtas pirms termiņa par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi. Runci Rūdi 1998. gadā izveidoja Ceļu policijas pārvalde – runča attēls bija redzams uz atstarotājiem, kuri tika dāvināti bērniem, kā arī tika izmantots dažādos preventīvajos materiālos. Savukārt, 2001. gadā Valsts policija, ņemot vērā citu valstu pieredzi, nolēma izveidot savu vienotu policijas tēlu bērniem – dzīvnieka prototipu policijas popularizēšanai bērnu vidē. Tika izvērtēta citu valstu pieredze šāda tēla veidošanā, tomēr Valsts policija nolēma, nevis pasūtīt šo darbu speciālistiem, kā tas notiek vairumā valstu, bet gan zīmējumu konkursā ļaut bērniem pašiem radīt savu policijas tēlu. 547 zīmējumu konkurencē par labāko policista tēla prototipu tika atzīts inspektors – bebrs. Tā kā tēls ir pašu bērnu radīts, tas bērniem ir tuvāks un saprotamāks. 2003.gada sākumā Valsts policija sadarbībā ar Leļļu teātri abus minētos tēlus iedzīvināja cilvēku auguma maskās.

Sagatavoja:

Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715

www.vp.gov.lv