Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Sākas ūdensputnu medību sezona – policija medību vietās aicina ievērot kārtību un drošību 2013. gada 09. augusts

Atgādinām, ka medniekam, dodoties uz medību vietu, obligāti jābūt līdzi medību dokumentācijai – medību apliecībai, šaujamieroča glabāšanas atļaujai un mednieka sezonas kartei. Kategoriski aizliegts medībās atrasties alkoholisko dzērienu un citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī aizliegts pārvadāt šaujamieročus reibuma stāvoklī. 

Policijas darbinieki uzraudzīs medību šaujamieroču un munīcijas lietošanas kārtības un drošības prasību ievērošanu. Atgādinām, ka aizliegts izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuros var vienlaicīgi ielādēt vairāk par trim patronām vai ar kuriem var šaut kārtām, kā arī aizliegts izdarīt šāvienus no braucošiem motorizētajiem ūdenstransportlīdzekļiem.

Policija aicina medniekus ievērot visus medību drošības noteikumus un uzmanīgi rīkoties ar šaujamieročiem, lai izvairītos no iespējamiem nelaimes gadījumiem.

Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 113 „Medību noteikumi”, ūdensputnu medību sezona ilgst no augusta otrās sestdienas plkst. 16:00 līdz 30. novembrim. No 10. Augusta līdz 15. septembrim medīt atļauts trešdienās, sestdienās un svētdienās, savukārt no 15. septembra līdz 30. novembrim – katru dienu.

Medījamo putnu sarakstā iekļauti lauči, krīkļi, pelēkās pīles, platknābji, meža pīles, prīkšķes, baltvēderi, garkakļi, brūnkakļi, cekulpīles, ķerras, tumšās pīles, melnās pīles, kākauļi un gaigalas.

Sagatavoja:
Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29439799
dairis.anucins@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv